Aparat KTG L8A – najczęściej wybierane KTG przez położne

3 min czytania
Aktualności

Aparat KTG L8A – najczęściej wybierane KTG przez położne 

Aparat KTG służy do oceny przebiegu ciąży oraz prawidłowej pracy serca dziecka. Badanie aparatem KTG wykonuje się w zaawansowanej ciąży oraz podczas porodu.
KTG marki Luckome – L8A to lekki i przenośny model, który pacjentka jest nawet w stanie samodzielnie obsłużyć w domu.

Aparat KTG L8A – jego zalety?

Kardiotokograf L8A firmy Luckome to doskonała alternatywa dla dobrych, ale drogich aparatów używanych w szpitalach położniczych i dużych klinikach. 24 -miesięczną gwarancją objęty jest nie tylko sam aparat, ale także głowice. W przypadku awarii można wymienić poszczególne elementy lub całe głowice. Ma to duże przełożenie na niskie koszty, ponoszone w związku z eksploatacją sprzętu.
Aparaty KTG firmy Luckome są serwisowane w Polsce, co sprawia, że jego użytkownicy mogą również liczyć na serwis pogwarancyjny. Naprawy trwają zwykle 2 dni, co nie wpływa na dezorganizację pracy lekarzy i położnych.


 

Aparat KTG domowy L8A – na wizyty domwe i nie tylko?

L8 Luckome jest bardzo chętnie wybierany przez położne. Jego kompaktowe rozmiary, niska waga i poręczna torba sprawiają, że można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce, co sprawia, że aparat L8 jest często wykorzystywany podczas wizyt domowych. Łatwość obsługi pozwala również na wypożyczanie sprzętu na użytek domowy. Intuicyjna obsługa pozwala pacjentkom wykonać badanie samodzielnie w warunkach domowych. Kilka wskazówek od położnych,dotyczących założenia głowic monitorujących i przybrania odpowiedniej pozycji, pozwala na wykonanie badanie przez ciężarną. Wydruk należy następnie pokazać lekarzowi lub położnej w celu prawidłowej interpretacji wyniku.

Model L8A Luckome nazywany jest KTG domowym, gdyż idealnie sprawdza się w trakcie wizyt u pacjentek, które z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domu. Często wykorzystywany jest również w czasie porodów domowych, gdy na położnej ciąży obowiązek dostarczenia niezbędnego sprzętu.
Lekki i kompaktowy aparat KTG zdaje egzamin także w szkołach rodzenia, gdzie warunki lokalowe często nie pozwalają na wykorzystanie tradycyjnych rozmiarów urządzeń. Właściciel może po zakończonych zajęciach spakować KTG do torby,  a w przypadku braku miejsca nawet zabrać ze sobą do domu.
Ze względu na swoje rozmiary model L8 Luckome wybierany jest często także przez lekarzy ginekologów, prowadzących prywatne gabinety, a nawet duże szpitale, w których położnictwo jest jednym z mniejszych oddziałów.

Kardiotokograf – Jak kształtuje się cena L8A

Przystępna cena aparatu Luckome w wysokości ok 3400 zł czyni go jednym z najtańszych i najpopularniejszych aparatów w Polsce (ponad 300 sprzedanych sztuk). 24- miesięczna gwarancja producenta na aparat i głowice sprawia, że model ten jest wykorzystywany przez setki położnych i lekarzy ginekologów na terenie całego kraju.
Aparat L8 Luckome zapewnia dobry stosunek jakości do ceny, łatwość obsługi oraz mobilność. 

Nowościa jaka pojawiła się w ofercie firmy Luckocme jest Aparat KTG L8-A Android z możliwościa archwiziacja badań oraz możliwość exportu w formacie PDF. Więcej na temat tego KTG można znaleźć tutaj>>

Aparaty KTG – do czego służą?

Kardiotokograf służy do badania akcji serca dziecka  oraz czynności skurczowej macicy. Takim badaniom podlegają  kobiety w zaawansowanej ciąży (od trzeciego trymestru, w przypadku ciąży zagrożonej i mnogiej od 25. tygodnia). W ciążach fizjologicznych kontrola ta może być wykonywana podczas comiesięcznych wizyt u lekarza ginekologa. W przypadku, gdy u przyszłej mamy występuje nadciśnienie tętnicze,nieoczekiwane krwawienie, gdy ma problemy z nerkami lub  dziecko jest ponadprzeciętnych rozmiarów badanie to należy wykonywać częściej. Jego częstotliwość zwiększa się także wraz ze zbliżającym się terminem porodu oraz w wypadku ciąży przenoszonej. W takich przypadkach istotne jest, aby pacjentka miała dostęp do badania np. w szkole rodzenia lub podczas prywatnych wizyt u położnej. W czasie porodu aparat KTG służy do monitorowania płodu, pozwalając ocenić postęp porodu oraz stan dziecka. Jest niezbędny do podjęcia decyzji o cesarskim cięciu lub porodzie zabiegowym.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8014 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki - rosną długi szpitali wobec pielęgniarek. Kto je sfinansuje?

3 min czytania
Lawinowo rosną zobowiązania finansowe podmiotów leczniczych wobec pielęgniarek i położnych Sprawy sądowe dotyczące zasad wynagradzania pielęgniarek i położnych zaczynają mieć wpływ na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki i położnej. 50-80 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki i położnej Dynamiczne centrum profilaktyki zdrowia we Wrocławiu, specjalizującym się w terapiach holistycznych poszukuje kompetentnej pielęgniarki lub położnej,…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – w sejmie podano wysokość ich zarobków. Wzrosły bardziej niż wynagrodzenia lekarzy.

2 min czytania
W sejmie o wysokości wynagrodzeń pielęgniarek na tle innych zawodów medycznych W debacie sejmowej w dniu 29 listopada 2023 roku nad ustawą…
Komentarze