Bez studiów pomostowych stracę uprawnienia?

1 min czytania
AktualnościListy i pytania do redakcji

W obecnej chwili przebywam na urlopie wychowawczym. Zastanawiam się nad podjęciem studiów pomostowych. Jednak ciągle słyszę sprzeczne opinie, że są niezbędne bo pielęgniarki po LM stracą swoje pełne uprawnienia, że nie trzeba ich podejmować, bo w Polsce nasze dyplomy będą ważne … oprócz tego chciałabym wiedzieć , czy posiadając licencjat będę miała prawo do dodatków za wykształcenie wyższe kierunkowe?

W sprawie pierwszej części pytania proponuję zaznajomić się z treścią poniższych linek, zawartych w AKTUALNOŚCIACH w poddziale Uznawanie kwalifikacji w krajach UE i Polsce

Zobacz:

W związku z licznymi informacjami w prasie i mediach o tym, że absolwentki liceum medycznego i studium w 2010 roku stracą uprawnienia zawodowe i zostaną asystentkami pielęgniarek przedstawiamy odpowiedź ministerstwa zdrowia na interpelację w tej sprawie!!

Uczelnie wyższe prowadzące studia pomostowe w ogłoszeniach o rekrutacji piszą wprost lub sugerują, że nie ukończenie studiów pomostowych spowoduje w przyszłości utratę prawa wykonywania zawodu i degradację do roli pomocy pielegniarskiej.

Ministerstwo zdrowia wydało oświadczenie w sprawie studiów pomostowych. 'Dyplomy i świadectwa uzyskane w poprzednich systemach kształcenia pielęgniarek i położnych nie stracą ważności na terenie Polski. Ukończenie studiów pomostowych nie jest obowiązkowe’

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Z redakcyjnej poczty: Miałam tytuł starszej pielęgniarki, który został mi odebrany przy zmianie miejsca pracy! Ukończyłam studia, w starym zakładzie pracy nie miało to znaczenia, w nowym zaproponowano mi wyższe uposażenie i młodszego asystenta.

Informator Gazety Pielęgniarki i PołożnejSTUDIA POMOSTOWE

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze