<strong data-lazy-src=

W zawodzie lekarza czy pielęgniarki, w którym liczy się każda sekunda, ważne jest, aby obuwie można było szybko i bezproblemowo założyć oraz zdjąć. W odróżnieniu od zwykłych butów jakie na co dzień nosi większość z nas, obuwie zdrowotne marki Scholl realnie przekłada się na komfort i zdrowie stóp, redukując ból i dyskomfort spowodowane wymagającą działania w nieustannym ruchu pracą. Tym samym wpływa na lepsze samopoczucie, poprawę krążenia w nogach, pobudzenie mięśni do prawidłowego funkcjonowania, zmniejszenie opuchlizny i dyskomfortu. Wszystko za sprawą idealnie wyprofilowanej wkładki oraz specjalnie opracowanej podeszwy, które w zależności od wybranego modelu, posiadają różne właściwości wspierające zdrowie i prawidłowe ułożenie stóp.

Praca wymagająca wielogodzinnego stania czy chodzenia może mieć niekorzystne konsekwencje dla zdrowia, wywołując bóle kręgosłupa i stóp. Można ich uniknąć, dobierając odpowiednie buty, np. z oferty obuwia Scholl dostępnej w sklepie medycznym Galeria Zdrowia (www.galeriazdrowia.pl). Co powinny nosić osoby, które całymi dniami „są na nogach”? Buty dobrze dopasowane, anatomicznie wyprofilowane, lekkie, „oddychające”, zapewniające dobrą amortyzację, antypoślizgowe… To podstawa w takiej pracy! Jeśli obuwie nie spełnia tych warunków, nie tylko nie pomaga, ale wręcz szkodzi stopom. Jeśli nie zapewnia się organizmowi odpowiednich warunków do takiej pracy, dość szybko mogą się pojawić bóle kręgosłupa, obrzęki i odciski na stopach, skurcze mięśni czy wrażenie ciężkich nóg. A to tylko czubek góry lodowej, bo dolegliwości jest znacznie więcej!

Czym się kierować przy wyborze obuwia specjalistycznego?

Praca stojąca wymaga odpowiedniego obuwia specjalistycznego. Obuwie medyczne Scholl jest doskonałym przykładem tego, że można łączyć zaawansowane technologie, profilaktykę zdrowotną i atrakcyjny wygląd. Buty dla zawodów medycznych, ale także dla innych osób pracujących cały dzień „na nogach”, powinny gwarantować kilka istotnych rzeczy…

Wysoki komfort noszenia

Buty medyczne wyposażane są m.in. w specjalne wkładki profilowane, poduszki powietrzne, a także obicie, które zmniejsza nacisk na stopy. Anatomiczna podeszwa obuwia medycznego wpływa na utrzymanie właściwej postawy, a konstrukcja butów dla pielęgniarek czy fryzjerek zapewnia dużo miejsca dla palców, którymi można swobodnie poruszać, co wpływa korzystnie na ich ukrwienie.

Buty Scholl Clog Super Comfort wykonane ze skóry gwarantującej oddychalność na najwyższym poziomie. Drewniana podeszwa w technologii Scholl Exercise zapewnia właściwe krążenie w stopach.

Niewielka waga i trwałość

Obuwie medyczne powinno cechować się niewielką wagą. Dzięki temu buty nie obciążają nadmiernie stóp. Lekkością, którą z pewnością docenia zarówno personel medyczny, jak i np. fryzjerzy czy kucharze, wyróżnia się m.in. obuwie Scholl wykonane z gumy termoplastycznej TPR. Buty wyprodukowane z tego materiału są antystatyczne i antypoślizgowe. Łatwo również utrzymać je w czystości, zwłaszcza że istnieje możliwość ich sterylizacji.

Fot. Obuwie Scholl Clog Racy – lekkie, wytrzymałe i wyposażone w pasek ułatwiający dopasowanie buta do stopy.

Bezpieczeństwo

Obuwie specjalistyczne do pracy stojącej, niezależnie czy jest ona wykonywana w szpitalu, przychodni medycznej, w laboratorium, musi zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Buty profesjonalne powinny mieć podeszwy antystatyczne i antypoślizgowe, które zapewniają bezpieczne poruszanie niezależnie od rodzaju i stanu podłoża.

Buty Scholl Air Bag Med z wkładką Bioprint, która m.in. stabilizuje stopę, amortyzuje oraz wspiera podbicie.

Odpowiedni rozmiar i tęgość buta

Buty specjalistyczne, by spełniały swoje funkcje, muszą być także idealnie dopasowane do stopy. Chodzi nie tylko o długość i związany z nią rozmiar obuwia, ale także o jego odpowiednią szerokość. Obuwie Scholl jest dostępne w kilku szerokościach, co sprawia, że można je dostosować do tęgości stopy (czyli jej obwodu mierzonego na wysokości śródstopia, które wypada mniej więcej w połowie długości stopy). Do wyboru są buty medyczne Scholl o tęgości F i G. Ponadto, obuwie specjalistyczne często wyposażone jest w paski, które umożliwiają regulację szerokości buta i ułatwiają jego dopasowanie do stopy.

Buty specjalistyczne – zdrowe, wygodne i modne

Buty medyczne, specjalistyczne, jeszcze do niedawna miały przede wszystkim spełniać swoje funkcje użytkowe, natomiast ich wzornictwo pozostawiało nieco do życzenia. Obecnie można wybierać „zdrowe buty” spośród modeli, które zapewniają bezpieczne i komfortowe warunki do pracy, ale także są ładne i modne.

Buty Scholl New Massage zapewniające nie tylko zdrowe i komfortowe chodzenie, ale także estetyczny i ciekawy wygląd.

Niezależnie od tego, czy pracuje się na sali operacyjnej, w gabinecie lekarskim, laboratorium czy na oddziale szpitalnym, spędza się tam w pozycji stojącej niejednokrotnie nawet po 12 godzin dziennie. Należy więc zadbać o to, by zapewnić nogom najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań oferowanych w obuwiu marki Scholl, do którego stworzenia wykorzystano m.in. zaawansowane technologie i wiedzę medyczną z zakresu podologii. Buty dobrze wyprofilowane, wyposażone w odpowiednie wkładki i wykonane z materiałów wysokiej jakości gwarantujących trwałość i długi czas użytkowania są prawdziwym sprzymierzeńcem stóp i ułatwiają pracę stojącą trwającą nawet wiele godzin.

Drewniaki i chodaki medyczne

To bodajże najbardziej rozpoznawalny rodzaj obuwia spotykany na szpitalnych korytarzach. Jak się okazuje, nie bez przyczyny. Dobrze wyprofilowana podeszwa, wykonana z lekkiego drewna (olcha, buk, brzoza) nigdy nie dopuszcza do pocenia się i odparzeń stóp. Nawet podczas wielogodzinnej pracy w pozycji stojącej, buty takie wymuszają prawidłową postawę i dobrze wpływają na kształt stopy. Scholl oferuje chodaki o nazwie Clog Super Comfort zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Klapki medyczne damskie

Dla osób, które preferują obuwie z odkrytymi palcami powstały klapki medyczne, które mogą mieć konstrukcję drewniaków, a jedyną różnicą jest wolna przestrzeń w przedniej części. Dostępne są również klapki na podeszwie z tworzywa. Damskie buty medyczne zazwyczaj są na delikatnym obcasie (wys. ok. 4 cm), co pozwala ich użytkowniczce na trzymanie prawidłowej postawy podczas chodzenia, amortyzacje wstrząsy oraz odciąża kręgosłup i stawy.

Fot. Zgrabne klapki medyczne Weekend (dostępne w bieli, granacie i brązie) na lekkim podwyższeniu z unikatową wkładką massage!

Obuwie medyczne męskie

Mężczyźni mogą do pracy wybierać obuwie spośród pełnych drewniaków i różnego rodzaju klapek — na drewnianej lub skórzanej podeszwie, wykonanych z tworzywa, z naturalną skórzaną wkładką i wierzchnią częścią. Męskie kolekcje charakteryzują się większymi rozmiarami. Poza typowo damskimi fasonami (podwyższony obcas, węższa i mniejsza rozmiarówka) większość butów medycznych to modele unisex.

To, co wyróżnia wszystkie buty medyczne, to naturalny materiał, zarówno na podeszwie jak i na górze buta. Tylko w takich warunkach stopa i układ kostny są w stanie przetrwać bez szwanku wielogodzinne obciążenia.

Chodaki EVO FLEX od Scholl to nowość na rynku profesjonalnego obuwia zdrowotnego przeznaczonego do pracy, zwłaszcza w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, ośrodkach zdrowia i rehabilitacji itp. Z powodzeniem mogą zdecydować się na niego osoby pracujące w gastronomii, salonach fryzjerskich, studiach urody czy gabinetach masażu, a także w każdym miejscu, z którym pracownicy narażeni są na kontakt ze śliskim podłożem, wilgocią czy trudnymi warunkami. Ten model obuwia posiada szereg zalet, które wpływają na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo w trakcie noszenia:

  • antypoślizgowa podeszwa dla większego bezpieczeństwa i stabilności, nawet przy bardzo dynamicznym poruszaniu się i kontakcie ze śliską lub mokrą nawierzchnią;
  • antybakteryjna perforowana wkładka opracowana przy użyciu nanotechnologii, dla większej higieny i zapobieganiu nieprzyjemnym zapachom i rozwojowi bakterii;
  • wkładka zapobiega przesuwaniu się stopy (na przykład pod wpływem potu) wewnątrz buta i zapewnia większą stabilizację nawet w trudnych warunkach pracy;
  • wierzchnia część buta została wykonana z tworzywa termoplastycznego (TPR), które nie tylko charakteryzuje się niezwykłą odpornością i wytrzymałością, ale także zapobiega osadzaniu się brudu i jest łatwe w czyszczeniu;
  • perforowanie po bokach zapewnia lepszą wentylację i uczucie świeżości, nawet po całym dniu noszenia;
  • częściowo zabudowana tylna część buta EVO FLEX marki Scholl oraz regulowany szeroki pasek na piętę zapewniają większą stabilizację podczas chodzenia, idealne dopasowanie i zapobiegają zsuwaniu się klapków ze stóp. Co równie ważne, dzięki wykonaniu z przyjemnego dla skóry tworzywa zapobiega otarciom delikatnej części stopy;
  • buty zapewniają doskonałą ochronę górnej części stopy dzięki wytrzymałemu materiałowi – zabezpieczają palce i wrażliwe części stóp przed urazami mechanicznymi (powstałymi na przykład na skutek uderzenia, upuszczenia niebezpiecznych lub ciężkich przedmiotów czy zalania wrzątkiem lub substancją żrącą).

Wkładka w technologii Memory Cushion® w butach EVO FLEX od Scholl

Unikalna i zaawansowana technologia marki Scholl zastosowana w chodakach EVO FLEX wspiera równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co zapobiega nadmiernemu naciskowi na delikatne części stopy, które są szczególnie narażone na ból i dyskomfort w trakcie wielogodzinnego stania czy długiego chodzenia. Wkładka wspiera i amortyzuje stopę, dzięki czemu łagodzi już istniejące dolegliwości, pozwala na jej właściwe ułożenie w obuwiu i realnie wpływa na lepsze samopoczucie oraz właściwe krążenie. Warto również podkreślić, że po zdjęciu buta wkładka odzyskuje swój pierwotny kształt, dzięki czemu gwarantuje za każdym razem właściwe ułożenie stopy i zapobiega zniekształcaniu się wnętrza buta. Amortyzująca podeszwa środkowa zapewnia maksymalny komfort dzięki swojej elastyczności, przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej postawy na podłożu. Wkładka Memory Cushion® gwarantuje uczucie komfortu, odprężenia, miękkości i stabilności poprzez redukcję szczytów nacisku w określonych obszarach podeszwy stopy.

Poza szeregiem wspomnianych wyżej cech buty z kolekcji EVO FLEX można bez problemu prać w pralce, w temperaturze 90 stopni Celsjusza, a także sterylizować w autoklawie w temperaturze powyżej 120 stopni bez obaw, że obuwie ulegnie zniszczeniu, zniekształceniu lub straci swoje właściwości. Pomaga to zachować higienę i usuwać z klapków szkodliwe bakterie i zarazki, nawet w bardzo trudno dostępnych punktach. Jest to szczególnie ważne w takich miejscach jak szpitale i placówki ochrony zdrowia. Chodaki EVO FLEX w sklepie Galeria Zdrowia są dostępne w kilku ciekawych kolorach – od klasycznej bieli, przez elegancki i ponadczasowy granat, po żywe i wiosenne odcienie różu, zieleni czy żółtego. Kolekcja unisex została stworzona z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach, dlatego buty dostępne są w szerokiej rozmiarówce od 35 do 46. Ponadczasowy design sprawia, że buty także świetnie prezentują się na każdej stopie.

Zawody powiązane ze służbą zdrowia nieodłącznie łączą się z pracą stojącą oraz tą wykonywaną w ciągłym biegu. Wielogodzinne dyżury w szpitalu, opieka nad pacjentami, konieczność nieustannego przemieszczania się i codziennego pokonywania kilometrów pomiędzy salami czy gabinetami wystawiają stopy, kolana, kręgosłup oraz stawy na ciężką próbę. W takich przypadkach odpowiednie profesjonalne obuwie jest nie tylko rekomendowane, ale nawet obowiązkowe. Dla wszystkich osób, których praca wymaga wysokiej aktywności, a zwłaszcza dla pracowników służby zdrowia, pierwszym wyborem powinny być stworzone z myślą o nich buty medyczne marki Scholl cieszące się doskonałą opinią od lat.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Ranking sukienek medycznych dla pielęgniarek i położnych.