Co mogą zrobić pielęgniarki LM i SM.

Chaos płacowy

Kwietniowy numer Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych został wydany w ubiegłym tygodniu. W bieżącym wydaniu publikujemy wiadomość pielęgniarki skierowaną do redakcji Portalu. Poniżej przytaczamy przedmiotową treść, a także odpowiedź redakcji.

Dobry wieczór. Piszę do Pana w imieniu swoim i moich koleżanek pielęgniarek po LM. Bacznie śledzimy Pana artykuły na portalu pielęgniarek i położnych.

Możemy powiedzieć, że dyrektor naszego szpitala zastosował się do wprowadzonej siatki płac i przydzielił podwyżki zgodnie z obowiązującymi grupami. Jako, że jesteśmy zaszeregowane do najniższej z grup (zgodnie z siatką), postanowiłyśmy wyrazić nasz sprzeciw przeciwko upokorzeniu pielęgniarek po LM.

Chcemy wystąpić na drogę prawną przeciwko nierównemu traktowaniu nas i nieprzestrzeganiu kodeksu pracy. Poczyniłyśmy pierwsze kroki w tej sprawie – udałyśmy się do pani adwokat i przedstawiłyśmy nasz problem.

Czy możemy Pana prosić o przedstawienie spraw dotyczących tego tematu, które znalazły szczęśliwe zakończenie na wokandzie? Na razie słyszałyśmy o pielęgniarce z bloku operacyjnego, która sprawę wygrała.

Może byłaby możliwość skontaktowania nas z takimi osobami, które to mają już za sobą? Będziemy wdzięczne za pomoc. Pozdrawiamy serdecznie.
Pielęgniarki po LM

Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Pierwsza rzecz, którą mogą zrobić pielęgniarki i położne po LM i SM Pielęgniarki i położne po LM i SM są ofiarami dyskryminacji i degradacji w siatce płac personelu medycznego. Od roku 2016, kiedy to związek pielęgniarek – OZZPiP – zaprezentował podział pracowników na lepszych i gorszych.

Następnie minister zdrowia podział zaproponowany przez OZZPiP wpisał do ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych.

Portal jako jedyny potępił działania związku. Teraz, po 6 latach, związek skierował do Sejmu haniebny projekt ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego.

Projekt ten musi spotkać się ze sprzeciwem pielęgniarek i położnych z grupy 5 i 6. Redakcja portalu skierowała petycję do pani Krystyny Ptok – autorki dyskryminującej i degradującej ustawy. Redakcja na portalu w artykułach zamieszczanych w dziale Nie dla ustawy OZZPiP wielokrotnie wskazała, dlaczego należy sprzeciwić się zapisom projektu ustawy, którą związek skierował do Sejmu.

Co zrobić, aby podpisać powyższą petycję? Po pierwsze – zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym – petycjeonline.com, który jest przeznaczony do zbierania podpisów obywateli pod petycjami.

Petycję można podpisać tylko przez internet. Dlatego procedura podpisywania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej. Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w internecie. Aby skorzystać z tej opcji, należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony, natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga: petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne, lecz każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mail, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość zawierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony, tylko utracony!

Sprawdź, co jeszcze mogą zrobić pielęgniarki i położne po LM i SM. Zamów kwietniowy numer Gazety.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 34

Bądź pierwszym, który oceni wpis

699 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek pisze zadziwiające stanowisko.

3 min czytania
Decydenci mają nowe pomysły w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek a izba pielęgniarek pisze stanowiska – zdumiewające Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie za wyższe wykształcenie 400 PLN większe.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki Zakres obowiązków: Opieka nad pacjentami zakładu. Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poseł walczy o ich płace. Zapomniał o jednym.

4 min czytania
W sejmie o wynagrodzeniach pielęgniarek Posiedzenie sejmu w dniu 25 maja 2023 roku. Wicemarszałek Ryszard Terlecki: Przystępujemy do kolejnego pytania. Posłowie Dariusz…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z grupy 6 zarobi 3,7 tys. PLN mniej. Miesięcznie.