Czy izby pomagają chorym pielęgniarkom i położnym?

1 min czytania
Aktualności
Czy izby pomagają chorym pielęgniarkom i położnym?

Choroby wśród pielęgniarek i położnych

Jedna z pielęgniarek poruszyła temat zapomogi udzielanej przez izby. Pytanie brzmiało, czy izby pielęgniarek i położnych pomagają finansowo w przypadku wystąpienia choroby lub ciężkiej sytuacji losowej, jak np. śmierć bliskiej osoby. Post wzbudził duże emocje. Pielęgniarki wymieniały się swoimi doświadczeniami. Większość zgodnie twierdziła, że gdy chorowały, mogły liczyć na wsparcie i zasiłek w wysokości 1000 zł lub więcej w zależności od województwa. Wystarczyło złożyć wniosek i czekać na jego rozpatrzenie. Inna z kolei pielęgniarka stwierdzała, że na pomoc mogła liczyć, tylko gdy była aktywna zawodowo, jako emerytka już nie.

Zasiłki są udzielane, ale tylko pracującym pielęgniarkom, bo jak człowiek już na emeryturze to już nie ma nic. Nawet z byłego zakładu.. Tak trochę nie fajnie ..

W odpowiedzi pojawił się komentarz innej pielęgniarki, która dodała, że otrzymuje zapomogi na emeryturze. Poniżej wypowiedź.

Izby pomagają też emerytkom, ja jestem tego przykładem. 3 lata chorowałam i za każdym razem kiedy złożyłam wniosek dostawałam zapomogę.

Pielęgniarki nie otrzymały zapomogi z izb

Pojawiły się także przypadki pielęgniarek i położnych, które niestety mimo choroby, czy śmierci osoby bliskiej nie otrzymały pomocy. Poniżej przedstawiamy wybrane sytuacje opisane przez pielęgniarki

  • Po odejściu na emeryturę koleżanka dostała 500 zł, a ja niestety nie. Było to 7 lat temu.
  • Gdy zmarł mąż dostałam 1000 zł z izb. Moja koleżanka w tej samej sytuacji nie dostała, więc nie wiem od czego to zależy. Osobiście wolałabym żadnych składek na izby nie odprowadzać.
  • Ja też nie dostałam nic, mój mąż chorował 2 lata. Operacja, chemioterapia, potem śmierć. Z izb nie dostałam nic.
  • Ponad 40 lat przepracowałam!. Nigdy nie doczekałam się wsparcia. Nigdy niczego! Syn mi zmarł! 22lata!. To nie są związki. Zero wsparcia.

źródło: grupa na Facebooku Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 14

Bądź pierwszym, który oceni wpis

425 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Pielęgniarki - obecne wynagrodzenie brutto brutto pielęgniarek z grupy 6. Dane OZZPiP.