Czy liderzy polskich związków zawodowych pielęgniarek i położnych są liderami? Skoro za ich plecami zamiast rzesz związkowców . . . przygnębiająca pustka? Jak jest ranga związków pielęgniarek w naszej społeczności zawodowej? W sytemie ochrony zdrowia? Także w poszczególnych zakładach pracy?

1 min czytania
Aktualności

 

W dniu 22 lutego 2010 roku liderzy związku zawodowego pielęgniarek i położnych zapowiadają protest ogólnopolski, w przypadku nie rozwiązania do dnia 24 lutego sytuacji konfliktowych w szpitalach na Podbeskidziu.

 

Niestety zapachniało kompromitacją!

22 luty 2010 roku – Kilka zdań w kwestii zapowiedzi przez liderów związku zawodowego pielęgniarek i położnych ogólnopolskiego protestu. 19 KOMENTARZY.

Każdy realnie oceniający i analizujący sytuację na lini frontowej przebiegającej pomiędzy: strajkującymi i głodującymi pielęgniarkami i położnymi, dyrektorami szpitali, organami założycielskimi, ministerstwem zdrowia oraz liderami związkowymi miał świadomość, że zapowiedź protestu ogólnopolskiego to przerost formy nad treścią.

W jaki sposób miałby ten protest zostać przeprowadzony skoro liderzy związkowi nie potrafili zorganizować pikiety pod gmachem ministerstwa zdrowia, która liczyłaby więcej niż kilkadziesiąt osób? Na poniższych materiałach wideo widać, że dziennikarze stanowili liczniejszą grupę, niż pikietujący związkowcy. 

Podobna sytuacja była w Radomiu. Zapowiedź licznej demonstracji związkowców z całego kraju, w imię poparcia dla strajkujących, okazała się kompletną klapą, gdyż do Radomia przyjechało . . . kilkudziesięciu związkowców.

Komentarz na Portalu:

~gość1 Data: 2010-02-27 16:52:35

"(…) Media zlekceważyły strajk pielegniarek – i miały rację – postraszyły kobitki i zaraz się z tego wycofały, postały pod ministerstwem, pospiewały, filmik pusciły – mozna się było posmiać i poogladać trochę folkloru. MZ też ich poważnie nie potraktowało, przechodnie i turysci popatrzyli na "szopkę" (…).

 

Jak jest ranga związków pielęgniarek w naszej społeczności zawodowej? W systemie ochrony zdrowia? W poszczególnych zakładach pracy?

Zapraszam do dyskusji. 

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7710 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

W cztery lata tysiąc pielęgniarek zostało specjalistami w tej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Pielęgniarstwo opieki długoterminowej Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej ma na celu przygotować pielęgniarki do udzielania specjalistycznych świadczeń zdrowotnychw zakresie opieki…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka z grupy 2 zarabia według OZZPiP ponad 13 tys. brutto brutto.

2 min czytania
Związek pielęgniarek podaje obecną wysokość wynagrodzeń pielęgniarek i położnych Pani przewodnicząca Krystyna Ptok w uzasadnieniu do ustawy o wynagrodzeniu personelu pielęgniarskiego, którą…
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
Komentarze