Kilka zdań w kwestii zapowiedzi przez liderów związku zawodowego pielęgniarek i położnych ogólnopolskiego protestu. 22 KOMENTARZE.

2 min czytania
AktualnościStrajk pielęgniarek i położnych na Podbeskidziu.

 

Nie ulega kwestii, że postawa MZ w sprawie protestów pielęgniarek i położnych na Podbeskidziu to przykład arogancji wobec strajkujących i głodujących członków naszej grupy zawodowej. Na czym polega ta arogancja to dokładnie uwidoczniło się podczas dyskusji w sejmie w dniu 18 lutego.

Posłowie: Czy ministerstwo w ogóle jest potrzebne w tym kraju? Wiceminister zdrowia: "minister zdrowia ani NFZ po prostu nie jest stroną" w tym konflikcie. Poseł: Bardzo bym prosił, żeby nie żartować z nas! Wiceminister zdrowia: Wynagrodzenie pielęgniarek w Polsce w ostatnich 2 latach wzrosło średnio o 30%. W szpitalu w Bielsku – Białej o 36%. A w innych strajkujących szpitalach od 30% do 100%.

Jestem pełen podziwu dla każdej pielęgniarki i położnej, która w miejscu swojego zatrudnienia potrafi z podniesinym czołem walczyć o respektowanie swoich należnych praw. Jakiej determinacji wymaga odejście od łożek pacjentów oraz prowadzenie strajku głodowego? Jest to naprawdę godne podkreślenia, w sytuacji kiedy wielu członków naszej grupy zawodowej, nawet nie jest w stanie "kiwnąć palcem w bucie" dla wspólnej sprawy a co dopiero podjąć konfrontację z pracodawcą na terenie swojego zakładu pracy. Dlatego poszczególnym pielęgniarkom i położnym, które uczestniczą w obecnym proteście należą się słowa uznania oraz nagłośnienie ich protestu. Myślę, że Portal i Gazeta Pielęgniarki i Położnej dobrze wywiązuje się z zadania, przekazywania wszystkich istotnych informacji dotyczących aktualnego protestu pielęgniarek i położnych. 

Innym aspektem obecnego protestu jest postawa samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. Myślę, że wystosowanie jednego pisma i apelu przez Naczelną Izbę PiP do władz, podczas 13 dni protestu jest najlepszym obrazem stylu działalności samorządu zawodowego. Samorządu zawodowego, który na każdym kroku wmawia, że "to mój samorząd". Jak poszczególne izby okręgowe realcjonują obecny protest zaprezentowałem w dniu 21 lutego 2010 roku.

W 13 dniu strajku i protestu głodowego pielęgniarek i położnych na Podbeskidziu sprawdziłem jakie informacje w sprawie protestu zamieszczają poszczególne izby okręgowe na swoich stronach internetowych. Jak wspierają protestujących? A także, jakie bieżące informacje o przebiegu strajku przedstawia Naczelna Izba PiP. 9 KOMENTARZY.

Natomiast w dniu dzisiejszym związek zawodowy pielęgniarek i położnych przed gmachem MZ przeprowadza pikietę poparcia protestujących na Podbeskidziu. W pikiecie, jak podają media, bierze udział około dwadzieścia osób (zobacz wideo). Byle dzisiejsza zapowiedź  przez związkowców protestu ogólnopolskiego nie okazała sie kompromitacją! Trzymam OZZPiP za słowo.

Jakie jest Wasze zdanie w powyższej sprawie?

Mariusz Mielcarek  

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8255 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Najwyższe standardy kształcenia - nauka, praktyka, innowacje.

2 min czytania
Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi rekrutację na rok akademicki 2024/25. Dynamiczny rozwój to podstawa strategii uczelni przy Bobrowieckiej 9, w Warszawie. W ciągu…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – wezwanie przedsądowe uwzględniające dodatek stażowy.

2 min czytania
Odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 uwzględniające stratę finansową na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę: 9-10 tys. brutto. Kontrakt: 11,5-13 tys. netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Szybko rozwijająca się, nowoczesna Przychodnią POZ położona w centrum Ochoty poszukuje do pracy dwóch pielęgniarek – Pielęgniarka POZ…
Komentarze