Dalszy ciąg sprawy "BANKU PYTAŃ" na specjalizację pielęgniarek i położnych. CKPPiP opublikowało przykładowe testy z 13 dziedzin pielęgniarstwa z sesji wiosennej 2009 roku. 2 KOMENTARZE.

2 min czytania
AktualnościDofinansowane specjalizacje
Dalszy ciąg sprawy "BANKU PYTAŃ" na specjalizację pielęgniarek i położnych. CKPPiP opublikowało przykładowe testy z 13 dziedzin pielęgniarstwa z sesji wiosennej 2009 roku. 2 KOMENTARZE.

 

14 marca 2009 roku – W związku z dużym zainteresowaniem środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych publikacją zadań testowych z poszczególnych dziedzin pielęgniarstwa, które będą obowiązywać na państwowym egzaminie kończącym szkolenia specjalizacyjne, zwracam się z zapytaniem o termin udostępnienia przedmiotowej publikacji w internecie. Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych pismem z dnia 4 lutego 2008 roku  poinformowało, że „przedsięwzięcie to wymaga odpowiednich przygotowań” i „nie jest możliwe precyzyjne określenie terminu udostępnienia banku pytań”. Zdziwienie budzi fakt, że Centrum w celu przygotowania stosownego “banku pytań” musi „powołać specjalistów z poszczególnych dziedzin pielęgniarstwa, którzy dokonają ostatecznej weryfikacji zadań egzaminacyjnych”. Wobec powyższego nasuwa się pytanie: przez kogo została przygotowana dotychczasowa baza pytań, skoro musi ona zostać zweryfikowana przez specjalistów? Pytanie to ma swoje uzasadnienie w kontekście licznych uwag osób zdających egzamin państwowy. Uwagi te sygnalizują nieprawidłowości merytoryczne pytań, podają w wątpliwość ich zasadność, dotyczą też tzw. odpowiedzi prawidłowych. W związku z powyższym, zwracam się do Pani Minister o podjęcie stosownych przedsięwzięć, mających na celu zaktywizowanie CKPPiP do ostatecznego załatwienia przedmiotowej sprawy. Pragnę podkreślić wzbudzający niepokój fakt, iż od deklaracji złożonych przez Centrum w zakresie przygotowania „banku pytań” minął rok. 

Powyższy tekst pochodzi z Gazety Pielęgniarek i Położnych nr 7. Zobacz komentarze na stronie internetowej Gazety.

Zobacz przykładowe testy z 13 dziedzin pielęgniarstwa z sesji wiosennej 2009 roku. Każdy test zawiera 135 pytań z bloku specjalistycznego oraz 45 pytań z bloku ogólnozawodowego – te same pytania dla wszystkich dziedzin pielęgniarstwa (na końcu dokumentu). Dokument autorstwa CKPPiP.

Mariusz Mielcarek
 

 

 

Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych zamiast "banku pytań" opracowało "przykładowe pytania państwowego egzaminu specjalizacyjnego". 32 KOMENTARZE

 

Zobacz dokument CKPPiP – "PAŃSTWOWY EGZAMIN SPECJALIZACYJNY DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Z redakcyjnej poczty: W sprawie egzaminu specjalizacyjnego: "Nielogiczne pytania. I odpowiedzi nie wiem skąd brane. I nie mam wglądu do pytań. Więc jak mam im udowodnić prawdziwość odpowiedzi? Skąd wiem czy dobrze sprawdzili?"

Informacja z egzaminu państwowego ze specjalizacji … 21KOMENTARZY.

Stanowisko Zjazdu Krajowego Pielęgniarek i Położnych w sprawie publikacji banku pytań – zadań testowych egzaminu państwowego kończącego szkolenia specjalizacyjne.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd w sprawie pielęgniarek przesłuchuje świadków.

4 min czytania
Pielęgniarki z kwalifikacjami zapisanymi w 2 grupie siatki płac nie godzą się na niższe wynagrodzenie Poniżej publikujemy wywiad radiowy z panią Mileną…
Komentarze