Dofinansowane studia pomostowe – ciągle czekamy na wykaz uczelni!

1 min czytania
Aktualności

 

Niestety, nadal pielęgniarki i położne zainteresowane dofinansowanymi studiami pomostowymi nie wiedzą jakie uczelnie będą je prowadzić w roku akademickim 2008/2009. Obecnie pomiedzy departamentami w Ministerstwie Zdrowia uzgadniana jest treść umowy wykonawczej pomiędzy daną uczelnią a MZ. Następnie w przyszłym tygodniu, do każdej uczelni (która podpisała umowę ramową – jest ich 50) MZ prześle treść umowy wykonawczej z zapytaniem za jaką cenę będzie prowadzić kształcenie na dofinansowanych studiach pomostowych i jakie koszty będzie ponosiła dana pielęgniarka lub położna (max. 400 zł za semestr) oraz jaką liczbę pielęgniarek i położnych będzie chciała kształcić (liczbę nie większą niż limity określone w rozporzadzeniu MZ z dnia 1 lipca br). Ministerstwo następnie uszereguje oferty z poszczególnych uczelni według cen. Wybierze te najkorzystniejsze! Podkreślam – w tej sytuacji nie wszystkie uczelnie, które podpisały umowy ramowe będą prowadzić dofinansowane studia. Takie warunki przetargu mają spowodować, że z programu dofinansowanych studiów skorzysta wiecej niż zakładane na ten rok akademicki 2700 osób. Rekrutacja na dofinansowane studia pomostowe ma zostać zakończona przez poszczególne uczelnie do 20 sierpnia br.

Budżet całego projektu (w latach 2007 – 2013) ma wynieść około 180 mln zł. Projekt zakłada, że w roku akademickim 2008/2009 ma zostać wydatkowane prawie 7 mln zł na dofinansowanie studiów pomostowych dla 2700 pielęgniarek i położnych.

 

31 lipca 2008 roku

Mariusz Mielcarek

 

P.S. Wykaz uczelni prowadzących dofinansowane studia pomostowe ogłosimy na Portalu zaraz po jego publikacji. Jeżeli chcesz, aby przedmiotowy wykaz przesłać Tobie e-mailem na Twoją skrzynkę pocztową wejdź tutaj (nie dotyczy ta informacja osób, które już co środę dostają wysłany przez redakcję Portalu 'Serwis Informacyjny Portalu Pielęgniarek i Położnych’ – do tych osób wykaz prześlemy jako 'Specjalny’ Serwis Informacyjny Portalu).

 


Zobacz także:

Kilka refleksji na temat dofinansowanych studiów pomostowych

Dofinansowane studia pomostowe – stan obecny

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – studia pomostowe

Studia pomostowe pielęgniarstwo i położnictwo – prezentacja uczelni na mapie Polski

Limity przyjęć na studia pomostowe w roku akademickim 2008/2009:

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze