Dołącz do grupy pielęgniarek i położnych – absolwentek LM i SM.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne
Dołącz do grupy pielęgniarek i położnych – absolwentek LM i SM.

Integracja pielęgniarek i położnych po LM i SM

W 2018 roku na Facebooku powstała zamknięta grupa Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!. Została ona utworzona w celu integracji pielęgniarek absolwentów: Liceum Medycznego oraz Medycznego Studium Zawodowego. Dzięki publikacji wielu fotografii odżyją dawne znajomości. Grupa ma także na celu przeciwdziałanie deprecjacji absolwentów ww. szkół w regulacjach prawnych dotyczących wynagradzania oraz kompetencji zawodowych pielęgniarek. Obecnie grupa liczy ponad 17 000 użytkowników.

Pielęgniarka: jestem dumna, że skończyłam SM

Poniżej publikujemy jeden z komentarzy zamieszczony na grupie: Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

Dziękuję za przyjęcie do grupy. Jestem dumna, że należę do pokolenia, które przez tyle lat wypełniało szpitalne grafiki, zdobywało doświadczenie, które potrafiło zrobić wszystko, na co teraz wymagane są kursy. A izby pielęgniarskie traktują nas jak część układanki nie pasującą do chwalebnej aureoli licencjatów, specjalizacji i magisteriów. Jedna z koleżanek powiedziała, że raz zdawała dyplom i nie będzie niczego dublować, to mnie przekonało do porzucenia myśli o licencjacie, dodatkowo moi rodzice potrzebowali przez kilka lat pomocy córki i pielęgniarki. Z tego miejsca dziękuję swoim paniom, bo wiem, że nauczyły mnie zawodu perfekcyjnie, dziś studenci przychodzą na trzecim roku i są w ciemnym lesie z pielęgniarstwem… Dyplom mój jest po Studium Medycznym i jestem z niego dumna.

Fotografie, które przywołują wspomnienia

Poniżej prezentujemy komentarz pielęgniarki oraz jedno z wielu zdjęć zamieszczonych na grupie.

Dwie dziewczyny w czepkach. Chwilę po czepkowaniu. W Liceum Medycznym w Poznaniu. Na początku swojej drogi zawodowej. W 1980 roku.. .Jaką drogę przeszedł czepek pielęgniarski od tego czasu oraz do czasu pań w czepkach…!

Chcesz dołączyć do grupy? Kliknij w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 89

Bądź pierwszym, który oceni wpis

370 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

300 pielęgniarek zeszło z dyżuru.