Dostępy naczyniowe w praktyce zawodowej pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowaSklep Pielęgniarek i Położnych
Dostępy naczyniowe w praktyce zawodowej pielęgniarek.

Nowość w Sklepie Pielęgniarek i Położnych

Na rynku wydawniczym dostępne są wartościowe publikacje dla pielęgniarek i położnych, omawiające standardy dotyczące kaniulacji i prowadzenia infuzji przez różne typy cewników naczyniowych. Brakowało jednak pozycji, która w syntetyczny, praktyczny sposób przedstawiałaby temat dostępów naczyniowych jako strategii postępowania krok po kroku.

Dlatego asortyment publikacji dla pielęgniarek i położnych, dostępny w Sklepie Pielęgniarek i Położnych wzbogaciliśmy o pozycję z 2022 roku pt. „Dostępy naczyniowe w praktyce klinicznej”. Książka ta jest połączeniem krajowych i światowych rekomendacji z doświadczeniem autorów i koncepcji przystosowania nowoczesnych technik bezpiecznej infuzji do polskich możliwości. Wszystkie treści książki zostały oparte na naukowym piśmiennictwie.

“Omówienie wskazań, technik wprowadzania kaniul i cewników, ograniczeń i powikłań to podstawa tej książki…”

Autorzy publikacji podkreślają, że są świadomi, iż proponowane rozwiązania mogą być trudne do zastosowania we wszystkich placówkach lub mogą być rozbieżne z doświadczeniami zespołów zajmujących się linią infuzyjną w Polsce. Wskazówki i opisy mogą jednak rozpocząć dyskusję na temat powszechnego tworzenia najlepszych standardów postępowania w tym obszarze w praktyczny i bezpieczny sposób.

Książka jest pozycją od dawna oczekiwaną przez szerokie grono personelu medycznego. Innowacyjne ujęcie tematu, to nie tylko prezentacja aktualnych zaleceń organizacji i towarzystw naukowych, to pokazanie jak nowoczesny sprzęt wprowadzać do codziennego życia klinicznego.
(…) Omówienie wskazań, technik wprowadzania kaniul i cewników, ograniczeń i powikłań to podstawa tej książki. (…)

Dr hab. n. med. dariusz kosson

Czytelnicy oprócz istotnych treści znajdą w książce ryciny, zdjęcia, ważne uwagi, pytania i dylematy oraz QR- kody umożliwiające przejście do ciekawych materiałów i filmów instruktażowych.

źródło: pzwl.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

621 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMUprawnienia pielęgniarekWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – Sąd: ukończenie studiów wyższych nie dawało uprawnień.

3 min czytania
Uprawnienia pielęgniarek z wyższym wykształceniem Wyrok Sądu Okręgowego w sprawie o odszkodowanie dla pielęgniarki za nierówne traktowanie w zatrudnieniu to kopalnia wiedzy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 117 PLN/godz. Zobacz jakie pielęgniarki są poszukiwane.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarki Firma z siedzibą w Berlinie będzie współpracować w Polsce z pielęgniarkami w celu przeprowadzenia wizyt domowych w ramach badania…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleUprawnienia pielęgniarek

Prezes izby pielęgniarek wygłasza fałszywą tezę o uprawnieniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes izby pielęgniarek wypowiada zaskakujące opinie Mamy bardzo napiętą sytuację w podmiotach leczniczych. Powodem są płace pielęgniarek i położnych. Z jednej strony…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Szpital zatrudni pielęgniarki na kontrakcie. Podano stawki.