Dwa związki zawodowe, w tym jeden prorządowy NSZZ Solidarność, podpisały z ministerstwem zdrowia porozumienie w sprawie wynagrodzeń dla ratowników. Zobacz warunki porozumienia.

1 min czytania
Aktualności


 

Wysokość jałomużny? 400 zł brutto brutto od 1 lipca br. i 400 zł brutto brutto od 1 stycznia 2018. To daje jakieś 426 zł na rękę. Cudo porozumienie. Bez gwarancji środków finansowych przekazywanych przez NFZ, jak to ma w przypadku pielęgniarek i położnych. 

Ratownicy współtworzą (nie)porozumienie zawodów medycznych. Ustawa autorstwa "porozumienia" leży w sejmie, a ratownicy podpisują taką ugodę?

Teraz się okazuje, że zakłady pracy (pogotowia, szpitale) mają same "wygospodarować" środki finansowe na realizację powyższego porozumienia. Wielu dyrektorów już zapowiada, że nie mają na to środków finansowych.

W porozumieniu także mowa o pielęgniarkach systemu, wykonujących zawód u tzw. "podwykonawców" systemu PRM. Pytanie: Dlaczego ratownicy podpisują porozumienie w imieniu pielęgniarek systemu? 

Pielęgniarka systemu a ratownik medyczny – ratownicy medyczni rozczarowali

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8322 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Rekompensata dla pielęgniarek za różnicę w zarobkach.

1 min czytania
Poseł pisze w sprawie pielęgniarek do ministra zdrowia Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie stawek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych obowiązujących od…
AktualnościDodatki

Prokurator: pielęgniarki antydatowały wpisy COVID-19.

2 min czytania
Dyrektor szpitala: pielęgniarki rażąco naruszyły zasady prowadzenia dokumentacji medycznej Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 9 września 2021 roku informowała…
Aktualności

Związek pielęgniarek o ryczałcie za udział w Białym Miasteczku.

1 min czytania
Uchwała nr 83/CI/2021Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku ZawodowegoPielęgniarek i Położnychz dnia 16.09.2021 r. w sprawie ustalenia zasad rekompensaty kosztów udziału członka OZZPiP w…
Komentarze