Dwa związki zawodowe, w tym jeden prorządowy NSZZ Solidarność, podpisały z ministerstwem zdrowia porozumienie w sprawie wynagrodzeń dla ratowników. Zobacz warunki porozumienia.

1 min czytania
Aktualności


 

Wysokość jałomużny? 400 zł brutto brutto od 1 lipca br. i 400 zł brutto brutto od 1 stycznia 2018. To daje jakieś 426 zł na rękę. Cudo porozumienie. Bez gwarancji środków finansowych przekazywanych przez NFZ, jak to ma w przypadku pielęgniarek i położnych. 

Ratownicy współtworzą (nie)porozumienie zawodów medycznych. Ustawa autorstwa "porozumienia" leży w sejmie, a ratownicy podpisują taką ugodę?

Teraz się okazuje, że zakłady pracy (pogotowia, szpitale) mają same "wygospodarować" środki finansowe na realizację powyższego porozumienia. Wielu dyrektorów już zapowiada, że nie mają na to środków finansowych.

W porozumieniu także mowa o pielęgniarkach systemu, wykonujących zawód u tzw. "podwykonawców" systemu PRM. Pytanie: Dlaczego ratownicy podpisują porozumienie w imieniu pielęgniarek systemu? 

Pielęgniarka systemu a ratownik medyczny – ratownicy medyczni rozczarowali

Mariusz Mielcarek

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8990 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Niezaszczepiona pielęgniarka straci pracę?

4 min czytania
Rada Medyczna rekomenduje obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych Premier Mateusz Morawiecki w dniu 27 lipca 2021 roku powiedział: Jest część Rady Medycznej,…
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze