Dwa związki zawodowe, w tym jeden prorządowy NSZZ Solidarność, podpisały z ministerstwem zdrowia porozumienie w sprawie wynagrodzeń dla ratowników. Zobacz warunki porozumienia.

1 min czytania
Aktualności


 

Wysokość jałomużny? 400 zł brutto brutto od 1 lipca br. i 400 zł brutto brutto od 1 stycznia 2018. To daje jakieś 426 zł na rękę. Cudo porozumienie. Bez gwarancji środków finansowych przekazywanych przez NFZ, jak to ma w przypadku pielęgniarek i położnych. 

Ratownicy współtworzą (nie)porozumienie zawodów medycznych. Ustawa autorstwa "porozumienia" leży w sejmie, a ratownicy podpisują taką ugodę?

Teraz się okazuje, że zakłady pracy (pogotowia, szpitale) mają same "wygospodarować" środki finansowe na realizację powyższego porozumienia. Wielu dyrektorów już zapowiada, że nie mają na to środków finansowych.

W porozumieniu także mowa o pielęgniarkach systemu, wykonujących zawód u tzw. "podwykonawców" systemu PRM. Pytanie: Dlaczego ratownicy podpisują porozumienie w imieniu pielęgniarek systemu? 

Pielęgniarka systemu a ratownik medyczny – ratownicy medyczni rozczarowali

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8301 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie: 8 000 – 12 000 zł/mies. brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Praktyka lekarza rodzinnego zatrudni pielęgniarkę praktyki / pielęgniarkę środowiskową. Do zadań należy również obsługa rejestratorska pacjentów i obsługa…
Aktualności

Izba pielęgniarek organizuje całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek.

1 min czytania
Całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek i położnych… UWAGA!!! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 27.07.2024 r.Przyjmujemy również zapisy na…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
Komentarze