Dwa związki zawodowe, w tym jeden prorządowy NSZZ Solidarność, podpisały z ministerstwem zdrowia porozumienie w sprawie wynagrodzeń dla ratowników. Zobacz warunki porozumienia.

1 min czytania
Aktualności


 

Wysokość jałomużny? 400 zł brutto brutto od 1 lipca br. i 400 zł brutto brutto od 1 stycznia 2018. To daje jakieś 426 zł na rękę. Cudo porozumienie. Bez gwarancji środków finansowych przekazywanych przez NFZ, jak to ma w przypadku pielęgniarek i położnych. 

Ratownicy współtworzą (nie)porozumienie zawodów medycznych. Ustawa autorstwa "porozumienia" leży w sejmie, a ratownicy podpisują taką ugodę?

Teraz się okazuje, że zakłady pracy (pogotowia, szpitale) mają same "wygospodarować" środki finansowe na realizację powyższego porozumienia. Wielu dyrektorów już zapowiada, że nie mają na to środków finansowych.

W porozumieniu także mowa o pielęgniarkach systemu, wykonujących zawód u tzw. "podwykonawców" systemu PRM. Pytanie: Dlaczego ratownicy podpisują porozumienie w imieniu pielęgniarek systemu? 

Pielęgniarka systemu a ratownik medyczny – ratownicy medyczni rozczarowali

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8012 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek - wiceminister zdrowia poprze podwyżki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Wiceminister zdrowia: będę głosował za ustawą, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek Obecny wiceminister zdrowia pan Waldemar Kraska, podczas wywiadu udzielonego w…
Aktualności

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek - dlaczego większość sejmowa już nie kocha ustawy związku pielęgniarek?

3 min czytania
Sejmowa debata nad ustawą autorstwa związku pielęgniarek ukazuje znaczącą zmianę w podejściu do projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek W pierwszym artykule redakcyjnym…
Komentarze