Dyrektor o wynagrodzeniu początkującej pielęgniarki.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Dyrektor o wynagrodzeniu początkującej pielęgniarki.

Zarobki początkującej pielęgniarki

Etatem, wyższym wynagrodzeniem, podnoszeniem kwalifikacji, kusi pielęgniarki Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Przyjmie każdą ilość pielęgniarek i pielęgniarzy.

– Na start proponujemy pielęgniarce 3 200 zł brutto plus dodatki za nocne i świąteczne godziny i oczywiście te dodatki „covidowe”. Wysyłamy na szkolenia i dofinansowujemy je w 50 proc. – informuje Magdalena Foks, p.o. zastępcy Dyrektora ds. Organizacyjno – Administracyjnych ZOZ w Oświęcimiu.

Tadeusz Wadas, przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krakowie, stwierdza: "pielęgniarki rezygnują z zawodu, bo odpowiedzialność duża, a zarobki nie powalają. Dopóki nie będą uregulowane ustawowo kwestie wynagrodzeń, to będzie tak, jak jest. Młodzi ludzie kończą studia i nie podejmują zatrudnienia. Do tego przychodzi strach przed covid-19. Trudno się młodym ludziom dziwić. Dobrze, że dużo emerytowanych pielęgniarek pracuje, bo mielibyśmy ogromny problem".

Jak przekonuje, 45 proc. pielęgniarek pracuje w drugim miejscu pracy, żeby mieć godziwe wynagrodzenie.

"Pracuję w trzech różnych miejscach, żeby zarobić i móc starać się o kredyt" – mówi pani Kamila, pielęgniarka z Oświęcimia. – "Mam 30 lat i ciągle mieszkam u rodziców, bo nie stać mnie na mieszkanie" – dodaje.

Zobacz także: Szpital kusi pielęgniarki mieszkaniami. Zobacz zdjęcia.

źródło: chrzanow.naszemiasto.pl

Wybrała: Katarzyna Kropska

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7328 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka zarobi mniej niż niemedyk.

3 min czytania
Protestujący medycy pogrążają płacowo pielęgniarki Pani Krystyna Ptok – przewodnicząca związku pielęgniarek, w jednym z ostatnich wywiadów wyraża pogląd, że jest zmęczona…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki - nieco spadnie różnica w podstawie.

3 min czytania
Protestujący medycy oraz minister zdrowia nie mają woli poprawy niesprawiedliwej oraz dyskryminującej siatki płac Sprawę wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych,…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki za tytuł specjalisty.

2 min czytania
Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki z tytułu uzyskania tytułu specjalisty w siatce płac autorstwa ministra zdrowia W dniu dzisiejszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i…
Komentarze