Dyrektor podwyższył wynagrodzenia pielęgniarkom. Jednej grupie.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Dyrektor podwyższył wynagrodzenia pielęgniarkom. Jednej grupie.

Dyrektor podniósł pensje absolwentkom LM

Jak informowaliśmy we wcześniejszych artykułach dyrektor szpitala zdecydował się na podniesienie wynagrodzenie zasadniczego pielęgniarkom po Liceum Medycznym. Poinformowała o tym pielęgniarka naczelna w jedynym z wywiadów udzielonych dla Gazety Krakowskiej, jak i zdementowała informację o zwolnieniach pielęgniarek emerytek.

Najniższe wynagrodzenia otrzymują panie tuż przed emeryturą, one najczęściej ukończyły liceum medyczne. W związku z tym podnieśliśmy im to minimalne wynagrodzenie, także otrzymują u nas nieco więcej niż wynika to z minimalnego wynagrodzenia określonego przez Ministerstwo Zdrowia.

pielęgniarka naczelna

Więcej w tej sprawie przeczytasz w poniższym artykule.

Komentarze użytkowników pielegniarki.info.pl

Zacytowaliśmy także fragment wywiadu z wypowiedzią pielęgniarki naczelnej w jednym z opublikowanych postów na facebookowym fanpag’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Prezentujemy poniżej jego treść.

Młode osoby, które do nas przychodzą po studiach tak naprawdę dopiero tutaj zdobywają szlify w pielęgniarstwie. Doświadczenie zdobywa się poprzez praktykę, a kto lepiej im pokaże, jak powinna wykonywana być ta praca niż praktyk – pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie doświadczonych pielęgniarek to ogromny plus. Dlatego absolwentom LM podnieśliśmy wynagrodzenia…

PIELĘGNIARKA NACZELNA, SZPITAL W CHORZOWIE

Poniżej prezentujemy kilka komentarzy zamieszczonych przez użytkowników pielegniarki.info.pl w nawiązaniu do zacytowanego fragmentu wywiadu.

  • Jestem młodą pielęgniarką, uczę się właśnie od dziewczyn z doświadczeniem… Po szkole było słabo z umiejętnościami, dlatego bardzo się cieszę, że stawki idą w górę.
  • Sprawiedliwa to byłaby jednakowa podstawa dla wszystkich. A dodatki powinny być przyznawane za tytuły naukowe i specjalizacje oraz za podnoszenie kwalifikacji wszelkimi możliwymi kursami, czy szkoleniami.
  • I ja też tak uważam, że od początku powinna być jednakowa podstawa, bo wykonujemy przecież taką samą pracę (tak jest u mnie), a dodatki oczywiście za podnoszenie kwalifikacji.
  • Od lat wiadomo, że doświadczona pielęgniarka więcej nauczy, przekaże, doda pewności w samodzielnej pracy, niż niejeden, super wykształcony wykładowca teoretyk.
  • Poczekajmy do lipca, uwierzę w te obietnice, jak mi wpłyną pieniądze na konto. Obiecanki cacanki a głupiemu.. Szybciej nam podziękują oklaskami, historia już zna niestety takie przypadki.

Zobacz więcej komentarzy w poście na Facebooku.

Cały wywiad z pielęgniarką naczelną dostępny jest pod poniższym linkiem.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 54

Bądź pierwszym, który oceni wpis

326 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pomoc finansowa na zakup mieszkania - około 67 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Zakład Karny zatrudni do pracy pielęgniarki. Oferowane:– emerytura po 25 latach służby,– nagrody uznaniowe i jubileuszowe,– pomoc finansowa…
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
Komentarze