Dyrektor szpitala o wynagrodzeniach pielęgniarek nowo przyjętych oraz z 20-letnim stażem.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Dyrektor szpitala o wynagrodzeniach pielęgniarek nowo przyjętych oraz z 20-letnim stażem.

Szpital podaje wysokość wynagrodzeń pielęgniarek wraz z dodatkiem covidowym

W ostatnim czasie wpływają do szpitali wnioski o udostępnienie informacji publicznej w zakresie wysokości wynagrodzeń personelu medycznego. W przedmiotowych wnioskach wnioskodawcy proszą o podanie dochodów lekarzy i pielęgniarek, które mają uwzględniać wypłacone dodatki covidowe.

Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 8 stycznia 2022 roku w artykule pt. Szpital podał, ile zarabiają pielęgniarki, za pressmania.pl podaliśmy wysokości wynagrodzeń kadry medycznej jednego ze szpitali. Wniosek o udostępnienie informacji publicznej złożył dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków – były poseł na Sejm RP.

Wnioskodawca wnosił o informacje w zakresie: jaka była najwyższa pensja pielęgniarki zatrudnionej w szpitalu – od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada tegoż roku – ze wszystkimi jej składnikami, w tym dodatkiem covidowym, wynagrodzeniem za świadczenia medyczne – umowa o pracę i wynagrodzenie za dyżury, dodatek stażowy.

Szpital podał dane o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych w rozbiciu na osoby zatrudnione na umowę o pracę oraz na osoby wykonujące praktykę zawodową w ramach umów cywilnoprawnych.

Dyrekcja szpitala – 25 tys. PLN to najwyższe miesięczne wynagrodzenie pielęgniarki z dodatkiem covidowym i nadgodzinami

Szpital podał informację, że „najwyższa pensja pielęgniarki na umowę o pracę w okresie 01. 01. – 30. 11. 2021 ze wszystkimi składnikami (bez dyżurów medycznych) wyniosła: 16 224, 73 zł brutto miesięcznie (bez kosztów ZUS pracodawcy), w tym 7 785, 00 zł brutto dodatek covidovy.

Kolejny szpital ujawnił, że „najwyższa jednomiesięczna pensja pielęgniarki zatrudnionej w szpitalu od 1 styczna 2021 r. do 30 listopada 2021 r., ze wszystkimi jej składnikami wynosiła 25 621, 61 zł (wynagrodzenie zasadnicze – 4 455 zł, wysługa lat – 891 zł, dodatek funkcyjny – 891 zł, dyżury medyczne – 1 659, 41 zł, dodatek covidowy – 5181, 26 zł; godziny nadliczbowe – 12 543, 94 zł)”.

Więcej informacji w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w powyższych szpitalach można znaleźć w artykule dostępnym pod poniższym linkiem.

Te same szpitale podały także informację dotyczącą wynagrodzeń lekarzy. Szczegóły dostępne w artykule pod poniższym linkiem.

Kolejny szpital podaje wysokość wynagrodzeń lekarzy i pielęgniarek

Portal sadeczanin.info w dniu 3 lutego 2022 roku poinformował o uzyskaniu danych w zakresie wynagrodzeń personelu medycznego w kolejnym szpitalu – Specjalistycznym. Dyrekcja informuje, że poniższe dane w zakresie wysokości wynagrodzenia zawierają także pochodne (dyżury oraz praca w nocy).

Jak przedstawiają się wysokości zarobków w przedmiotowym szpitalu, cytujemy w oryginalnym brzmieniu podanym przez dyrektora szpitala. Wszystkie wysokości wynagrodzenia są kwotami brutto.

  • Pielęgniarka, która jest dopiero przyjęta do pracy – wyższe wykształcenie – 5 404 PLN.
  • Pielęgniarka bez wyższego wykształcenia – staż pracy powyżej 10 lat – 6 026 PLN.
  • Pielęgniarka bez wyższego wykształcenia – staż pracy powyżej 20 lat – 6 298 PLN.
  • Pielęgniarka z wyższym wykształceniem – 6 320 PLN.
  • Pielęgniarka z wyższym wykształceniem i specjalizacją – 8 790 PLN.

  • Lekarz stażysta – 5 619 PLN.
  • Lekarz rezydent – 10 961 PLN.
  • Lekarz specjalista – 13 556 PLN.
  • Lekarz kierujący oddziałem – 16 933 PLN.
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.1 / 5. Ilość głosów: 164

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7788 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki z grupy 6 złożyły pozew. Zobacz jakie wynagrodzenie zaproponował szpital w negocjacjach.

4 min czytania
Ustawa oraz podmioty lecznicze dyskryminują płacowo pielęgniarki z grupy 6. Pielęgniarki mają dość upokorzenia i walczą o godność zawodową w sądach Media…
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek pisze zadziwiające stanowisko.

3 min czytania
Decydenci mają nowe pomysły w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek a izba pielęgniarek pisze stanowiska – zdumiewające Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie za wyższe wykształcenie 400 PLN większe.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki Zakres obowiązków: Opieka nad pacjentami zakładu. Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki o pobieraniu krwi przez opiekunów. Argumenty za.