Dyrektorzy traktujcie poważnie pielęgniarki!

1 min czytania
Aktualności

DYREKTORZY TRAKTUJCIE POWAŻNIE PIELĘGNIARKI


Szanowni Państwo Dyrektorzy i Prezesi szpitali, naprawdę nikt dawno mnie tak nie rozbawił. Wasze krzyki, że ktoś Wam z góry narzucił normy pielęgniarek i położnych rozbawiły mnie totalnie.

To Wy powinniście wyjść przed szpital i tabliczki z napisem "szpital" zamienić na nazwę "przytułek". Jest hańbą dla pielęgniarstwa, kiedy pielęgniarka jest na jednoosobowym dyżurze i ma pod opieką czasami nawet kilkudziesięciu pacjentów.

Dlatego, nie jesteście osobami, które powinny  samodzielnie ustalać poziom norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Sam osobiście, przechodząc około 200 szpitali z Gazetą Pielęgniarek i Położnych spotkałem położną, która dyżurowała jednocześnie na trzech oddziałach – na położnictwie, ginekologii, i oddziale noworodkowym. Jednoosobowo. Jak to jest możliwe? W XXI wieku, w środku Europy.

Na zakończenie przytoczę pewne zdania, które napisała do redakcji pielęgniarka. Cytuję: „Jedna pielęgniarka na 30 pacjentów. Robi wszystko. Wszechobecny stres i myśl, że nie zdąży, że braknie czasu. Są dyżury, że nie ma czasu napić się herbaty, zjeść posiłku. Zaczyna od mycia chorego, ubrudzonego odchodami, następnie wykonuje czyste, aseptyczne zabiegi. Idzie na izbę przyjęć, pomaga w rozebraniu i zdeponowaniu ubrania chorego, który jest brudny i niejednokrotnie zainfekowany świerzbem i innymi żyjątkami. Następnie rozdaje posiłki, wszystko szybko, bo nie wystarczy czasu.”

Dlatego, Panowie Dyrektorzy i Prezesi, proszę traktujcie poważnie naszą grupę zawodową i te minimalne normy pielęgniarek i położnych wdrażajcie. Dziękuję za uwagę.

Mariusz Mielcarek 

Powyższy tekst pochodzi z odcinka pielęgniarskiego vloga "Niespólne z rzeczywistością" Zobacz inne odcinki pielęgniarskiego vloga…


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7392 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

1 min czytania
Produkty dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych dostępne są przede wszystkim produkty dedykowane pielęgniarkom i położnym. Początkowo w asortymencie…
Aktualności

Od kiedy urlop dla poratowania zdrowia pielęgniarki?

3 min czytania
Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla pielęgniarek i położnych Sprawa urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych to kwestia, która jest często poruszana przez użytkowników…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
Komentarze