Dyskusja o "złych i dobrych" pielęgniarkach.

4 min czytania
Aktualności


Kilka dni temu pani Joanna Opozda wywołała szeroką dyskusję po swoim ostatnim story ze szpitala. Aktorka obwieściła fanom, że wypisała się na własne życzenie, bo nie mogła znieść warunków panujących w polskich placówkach leczniczych. 

Zobacz także:

Ważne – z pieniędzy na 1200 PLN pielęgniarek nie wolno wypłacać: nadgodzin, dodatków, jubileuszówek.

Przedmiotowa wypowiedź spotkała się także z szerokim odzewem ze strony pielęgniarek na Ogólnoposlkim Portalu Pielęgniarek i Położnych a także na Facebooku. 

Dla przypomnienia cytujemy wypowiedź pani Joanny Opozda…

źródło: www.eska.pl

Joanna Opozda mówi: 

"Poruszyłam kwestię telewizora. Może to jest faktycznie najmniej ważna kwestia. (…) Ale – umówmy się – szpitale w Polsce pozostawiają wiele do życzenia: i jedzenie jest do d*py, i opieka bywa różna – oczywiście bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki, które wejdą i wyżyją się na pacjencie. Zdarza się, że jest żółta woda w kranie, nie można nawet umyć zębów, wykąpać się. No i kwestia tego telewizora… W ogóle nie chodziło o mnie! Ja poruszyłam ten temat, bo jestem zaskoczona, że wciąż tak to wygląda! Więźniowie, przestępcy, gwałciciele, złodzieje idą sobie na wspólną salę, oglądają seriale, a ja byłam w szpitalu tydzień, więc naoglądałam się… Przechadzając się korytarzme widziałam w salkach ludzi chorych, starszych ludzi, którzy po prostu leżą, patrzą w sufit, nie ruszają się. Nie mają bliskich, nikt ich nie odwiedza… (…) Nawet nie mogą sobie włączyć tego głupiego telewizora i czegoś obejrzeć, żeby czymś zająć myśli. I uważam, że to jest po prostu nie fair, dlatego o tym powiedziałam".

Więcej informacji w sprawie w artykule pt:. "Bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki".

Poniżej cutujemy kilka komentarzy na pielegniarki.info.pl 

Pani Opozda, poruszyła wiele ważnych i niezmieniających się właśnie kwestii od wielu, wielu lat. Posiłki, wygląd sal, wyposażenie. To ważny element w leczeniu. Jeśli chodzi o pielęgniarki – to prawda, nawał pracy, przemęczenie, ogromne braki personelu nie usprawiedliwiają takiego zachowania. Ale to jest wyjątkowo trudny zawód w obecnym czasie .Pani Opozda, jako celebrytka może wiele zdziałać, może uda jej coś się zmienić w świecie polskich szpitali. Życzę zdrowia. Każdy z nas marzy o godnym pobycie w szpitalu.

Prawdą jest że bardzo ważne są pielęgniarki, sama przekonałam się nie raz, dużo jest olewających pacjentów, tak jak by przychodziły za kartę i najgorzej jak dobiorą się takie dwie to pacjenci są biedni. Ale na szczęście jest wiele wspaniałych pielęgniarek które otoczą wspaniałą opieką i mimo zapracowana znajdą czas aby pocieszyć i przy nich pacjent czuje się bezpieczny, ważny i ma nadzieję że da radę. Wszystkim życzę tylko tych wspaniałych pielęgniarek.

Po mojej ostatniej, na szczęście krótkiej, wizycie w szpitalu, również się zastanawiam, czy personel średni bycie opryskliwym i niegrzecznym ma wpisane w zakres obowiązków?  Rozumiem, że to bardzo ciężka praca i warunki są potworne ale co ten biedny pacjent jest temu winien? Często empatia i ciepłe słowo działa skuteczniej niż medykamenty!

Mnie tam wcale pielęgniarki nie muszą pocieszać dobrym słowem, ani ze mną rozmawiać. Chciałabym jedynie, żeby były miłe przy wykonywaniu swoich obowiązków, nie warczały, wykonywały swoje obowiązki w możliwie najmniej bolesny sposób, bez szarpania, pomyłek, kucia w ciągu jednego dnia 3 razy, bo ktoś coś przeoczył lub dlatego bo nie potrafi, bez pomyłek w lekach, bez bagatelizowania wzywanej pomocy.

Jesteśmy tylko ludźmi! Możemy się tylko starać aby być dobrymi! Pozdrawiam wszystkie koleżanki pielęgniarki!!!

A my to inne niż panie w ZUS-ie, na poczcie. Czemu się nas ciągle czepiają. A może każdy pacjent w swoim życiu zawodowym jest aniołem. Czas spojrzeć na siebie drogi pacjencie i jego rodzino.

(…) A telewizory myślę że aktorka miała dużo racji! Pamiętam gdy telewizja już prywatna ale jeszcze dużo tańsza zwłaszcza zimą na większych salach była powodem wspólnego oglądania seriali, meczów sportowych, sale tryskały śmiechem i radością, ci słabsi łatwiej zdrowieli w takiej atmosferze! Sama na ich miejscu nie chciałabym patrzeć w ścianę i czekać na odwiedziny! Ale kogo to obchodzi, trzeba się znaleźć na ich miejscu zwłaszcza starszych, gorzej widzących, samotnych nawet w rodzinach! Nie oskarżajcie pielęgniarek o wszystko, przez lata wmawiano nam szczególność zawodu i kazano robić wszystko, tak się nie da, wszystko to bałagan którego nie stworzyłyśmy a którego same nie jesteśmy w stanie uporządkować bez mądrych ustaleń może ustaw…

Zobacz więcej komentarzy

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Pielęgniarski live #17 – "Składki ZUS od 4×400".


Brak pielęgniarek? "Szybko zróbmy z opiekunów pielęgniarki".

Pielęgniarki: na dyżury pielęgniarskie skierowani lekarze.

Pielęgniarki: szpital nie płacił ZUS-u od 4×400.

1200 do podstawy pielęgniarek – informacja naczelnej izby. 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7392 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

1 min czytania
Produkty dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych dostępne są przede wszystkim produkty dedykowane pielęgniarkom i położnym. Początkowo w asortymencie…
Aktualności

Od kiedy urlop dla poratowania zdrowia pielęgniarki?

3 min czytania
Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla pielęgniarek i położnych Sprawa urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych to kwestia, która jest często poruszana przez użytkowników…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
Komentarze