Działalność związku pielęgniarek – bieżące informacje.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Działalność związku pielęgniarek – bieżące informacje.

Korespondencja do przewodniczącej OZZPiP

Środa Wielkopolska, 24 maja 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

W imieniu pielęgniarek i położnych zaszeregowanych w grupie 6 siatki płac, która stanowi załącznik do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, zwracam się do

Pani z następującymi pytaniami.

1. Kiedy związek pielęgniarek (OZZPiP) zorganizuje manifestację w obronie praw pracowniczych personelu pielęgniarskiego, który został podzielony na grupy mimo wykonywania tych samych obowiązków zawodowych? Powyższe jest łamaniem zasad Kodeksu pracy, co potwierdzają wyroki sądów, przyznające odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi dwoma pytaniami do Przewodniczącej Pani Krystyny Ptok – całość opublikowaliśmy w czerwcowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Działalność związku pielęgniarek

Również na stronie 2 czerwcowego numeru Gazety Pielęgniarek i Położnych zawarliśmy ważne tematy dotyczące bieżących informacji w zakresie działalności związku pielęgniarek.

Klęska wizerunkowa związku pielęgniarek – 23 maja 2023 roku zobaczyliśmy naocznie, jakie są skutki polityki płacowej prowadzonej przez związek pielęgniarek (OZZPiP) wobec personelu pielęgniarskiego. Podział pielęgniarek i położnych na grupy w 2016 roku to początek katastrofy wizerunkowej związku. Czarę goryczy przelał projekt ustawy skierowany przez związek do Sejmu w 2023 roku. Projekt ten można podsumować w kilku słowach: niesprawiedliwość i upokorzenie, łamanie prawa pracy.

Koszmarny dzień dla ponad 200 tysięcy pielęgniarek – 23 maja 2023 roku – manifestacja związku pielęgniarek – OZZPiP. Związek będzie agitował przed sejmem w sprawie projektu ustawy, który przesłał do Sejmu. Organizował akcję poparcia – zbiórkę podpisów. Zebrano więcej niż wymagane 100 tysięcy. W ostatnim czasie izba pielęgniarek poparła w całości rozwiązania płacowe zawarte w przedmiotowym projekcie. Co niesie projekt związkowy pielęgniarkom i położnym z grupy 6? Niesprawiedliwość i upokorzenie, łamanie prawa pracy.

Izba pielęgniarek poparła projekt ustawy OZZPiP – Związek OZZPiP przesłał do Sejmu projekt ustawy o wynagradzaniu personelu w podmiotach leczniczych i mieni ten projekt alternatywą dla obecnie obowiązującej siatki płac. Niestety, to wilk w owczej skórze…

Przedmiotowy projekt dzieli pielęgniarki i położne na grupy w sytuacji, kiedy pielęgniarki na konkretnych oddziałach wykonują to samo. Projekt związkowy nie bierze też pod uwagę doświadczenia zawodowego! Nie likwiduje dyskryminacji płacowej pomiędzy grupami siatki płac. Ustala kominy płacowe na poziomie ponad 2 tys. PLN.

Pielęgniarz w izbach pielęgniarek zarobił 442 tys. PLN – Redakcja Ogólnopolskiego Portalu
Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były szokiem dla pielęgniarek i położnych i spotkały się z totalną krytyką.

W bieżącym numerze przedstawiamy, jakie zarobki – jako działacz izby pielęgniarek – osiągnął pan Sebastian Irzykowski w roku 2022. Dane pochodzą z oświadczenia majątkowego.

Całość artykułów przeczytasz w najnowszym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 66

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1057 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
Aktualności

VI Kongres Zarządzania w Ochronie Zdrowia już w sierpniu