Ekspert – pielęgniarki należy rotować pomiędzy oddziałami.

2 min czytania
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych
Ekspert – pielęgniarki należy rotować pomiędzy oddziałami.

Rotacja pielęgniarek pomiędzy oddziałami – konieczność czy niekoniecznie trafiony pomysł

Portal pulsmedycyny.pl przytoczył wypowiedź pana Tomasza Kopiec –
ekspert BCC ds. zarządzania w ochronie zdrowia, który zaznacza, że „nie jest przeciwnikiem norm zatrudnienia pielęgniarek, jednak w jego ocenie powinny one być bardziej elastyczne i w większym stopniu uwzględniać sezonowość obłożenia łóżek szpitalnych, pozwalając na rotowanie personelu pomiędzy oddziałami”.

Pan Tomasz Kopiec w dalszej części wypowiedzi uszczegóławia swoje stanowisko.

„Obecnie takie przesunięcie jest możliwe wyłącznie na okres trzech miesięcy. Przepisy nakazują bowiem przypisanie pielęgniarki do konkretnego oddziału.

Osobiście jestem zwolennikiem rotacji personelu pielęgniarskiego – szczególnie w obrębie oddziałów zabiegowych i zachowawczych – nie tylko w okresie zwiększonego obłożenia, ale przez cały rok.

W mojej ocenie również pielęgniarki mogłyby na tym rozwiązaniu wiele zyskać. Możliwość pracy na różnych oddziałach, o zupełnie innej specyfice, stwarza szanse na ugruntowanie wiedzy i poszerzenie kompetencji, co jest szczególnie cenne właśnie w tej grupie zawodowej. Byłaby to też ogromna zaleta z perspektywy pielęgniarek młodych stażem, którym szczególnie zależy na zdobywaniu doświadczenia i dalszym rozwoju zawodowym.

Jako Polska Federacja Szpitali postulujemy zmianę sposobu zarządzania personelem specjalistycznym, zarówno lekarskim, jak i pielęgniarskim – właśnie w tym nurcie”.

źródło: pulsmedycyny.pl

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Stanowisko pana Eksperta bardzo dobrze zostanie przyjęte zapewne przez środowisko lekarskie. Poniżej przytaczamy powyższą wypowiedź pana Tomasza Kopiec, zmieniając wymieniony z nazwy zawód pielęgniarki na zawód lekarza. Brzmi całkiem nieźle…

„Nie jestem przeciwnikiem norm zatrudnienia lekarzy, jednak w mojej ocenie powinny one być bardziej elastyczne i w większym stopniu uwzględniać sezonowość obłożenia łóżek szpitalnych, pozwalając na rotowanie personelu lekarskiego pomiędzy oddziałami”.

Dalej kontynuujemy zmienioną wypowiedź eksperta, z podmienionym zawodem. Robi się coraz ciekawiej…

„Obecnie takie przesunięcie jest możliwe wyłącznie na okres trzech miesięcy. Przepisy nakazują bowiem przypisanie lekarza do konkretnego oddziału. Osobiście jestem zwolennikiem rotacji personelu lekarskiego – szczególnie w obrębie oddziałów zabiegowych i zachowawczych – nie tylko w okresie zwiększonego obłożenia, ale przez cały rok.

W mojej ocenie również lekarze mogliby na tym rozwiązaniu wiele zyskać.

Możliwość pracy na różnych oddziałach, o zupełnie innej specyfice, stwarza szansę na ugruntowanie wiedzy i poszerzenie kompetencji, co jest szczególnie cenne właśnie grupie zawodowej lekarzy.

Byłaby to też ogromna zaleta z perspektywy lekarzy młodych stażem, którym szczególnie zależy na zdobywaniu doświadczenia i dalszym rozwoju zawodowym”.

Do sprawy powrócimy na portalu pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 47

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Komu związek pielęgniarek opłaca procesy sądowe?