Gazeta pielęgniarek i położnych. Najnowsze wydanie.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta pielęgniarek i położnych. Najnowsze wydanie.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – bieżące wydanie

Czerwcowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zostało wydane. W bieżącym wydaniu poruszamy między innymi kwestię uchwalonej przez sejm nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych.

Tematy czerwcowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Dzień Pielęgniarek dniem hipokryzji

Po raz kolejny musimy wysłuchiwać, że zawód pielęgniarki i położnej to “misja” i “powołanie”. Głoszenie takich stwierdzeń odbieramy jako wpisywanie się w nurt przyzwolenia dla lekceważenia ponad dwustutysięcznej rzeszy osób wykonujących te zawody w Polsce!

Karmienie pacjenta, kto ma uprawienia?

Kwestia zakresu obowiązków, która jest nieuregulowana, została potraktowana całkowicie po macoszemu. I znowu mamy patologię, bo jak możemy dopuścić do tego, że pani sprzątająca w zakresie obowiązków ma na przykład karmienie pacjenta. A jeżeli pacjentowi coś się przydarzy, to kto weźmie za to odpowiedzialność?

Sejm uchwalił nową siatkę wynagrodzeń

W dniu 26 maja 2022 roku sejm uchwalił nowelizację ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych. Obecnie ustawa jest skierowana do senatu, który na posiedzeniu w dniach 8-10 czerwca, wniesie poprawki. Publikujemy ustawę w brzmieniu uchwalonym przez sejm wraz z siatką płac.

Różnice w wynagrodzeniach lekarzy i pielęgniarek

OZZL: Trudno też nie zauważyć skrajnego spłaszczenia wynagrodzeń niespotykanego najprawdopodobniej w jakimkolwiek innym kraju (np. minimalna płaca lekarza ze specjalizacją względem minimalnej płacy pielęgniarki ze specjalizacją ma wynieść wg przedstawionego projektu jak 1,12:1)!

Kurs kwalifikacyjny w siatce płac pielęgniarek

Przytaczamy wybrane uwagi zgłoszone do projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, datowanego na 1 kwietnia 2022 roku. Pod zgłoszonymi uwagami przytaczamy stanowisko ministerstwa zdrowia.

Pielęgniarka po magisterium lub LM, ze specjalizacją

Posłanka na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia: “Cały czas mówimy też o tym, że przecież pielęgniarki i specjalizacje pielęgniarskie… Proszę państwa, czy po średnim, czy po studiach są te same specjalizacje. To co to są za specjalizacje? Dają te same uprawnienia – i jakie uprawnienia?”

Czytaj więcej w bezpłatnym e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 25

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki o swojej profesji.