Pielęgniarki o swojej profesji.

3 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o swojej profesji.

Pytanie do pielęgniarek i położnych

Zadaliśmy w naszych social mediach pytanie pielęgniarkom i położnym czy jeśli miałby możliwość cofnięcia czasu, czy ponownie wybrałby swój zawód. Post cieszył się bardzo dużą aktywnością. Pojawiło się ponad 500 komentarzy. Zdecydowana większość odpowiedzi była twierdząca. Pielęgniarki i położne podkreślały, że mimo trudów zawodu, wybrałby go ponownie.

Zawsze chciałam być pielęgniarką

Poniżej prezentujemy wybrane komentarze pielęgniarek i położnych, które zdecydowałyby się na taką samą ścieżkę kariery zawodowej.

 • Na pewno tak. Czuję się spełniona zawodowo, z przyjemnością chodziłam do pracy. Dzisiaj, patrząc przez pryzmat swojej emerytury, nie byłabym tego taka pewna. Podobnie, jak w każdym zawodzie, wypracowana wcześniej emerytura powinna zapewnić pracownikowi godne {nie mylić z godziwym} życie. W pielęgniarstwie tak nie ma. Jeżeli nie masz solidnego zaplecza finansowego ze strony męża, życiowego partnera, to będziesz skazana na wegetację.
 • Tak, nie wyobrażam sobie innego zawodu.
 • Tak, zrobiłabym to ponownie…wiem, że jest ciężko…czasem ręce opadają a kręgosłup skrzypi w zawiasach, ale tak, ponownie bym to zrobiła…bo to co kocham w tym zawodzie to uśmiech pacjenta któremu pomogłam…nie ważne w jak dużym stopniu…ważny ten uśmiech…bo on mimo żalu, trudu i bólu uskrzydla…
 • Zawsze chciałam być i jestem pielęgniarką
 • Tak, bo wtedy kiedy ja zaczynałam było normalnie i do pracy pomimo, że było trudno biegło się z przyjemnością.
 • A jakie to ma znaczenie? W każdym wieku można się rozwijać i dokonać zmiany na lepsze jeśli praca nie daje satysfakcji finansowej. Od jakiegoś czasu łączę etat pielęgniarki z networkiem, dzięki obu pasjom mogę pomagać ludziom, żyć godnie i to jest super

Kocham ludzi i zawsze pragnęłam im pomagać

 • Tak. Jest to najpiękniejszy zawód, który wybrałam. Nie wybrany z przymusu, ale z racji możliwości pomagania chorym. Zawsze pełen empatii, wiary w możliwości udzielenia pomocy oraz ciągłego własnego rozwoju. Poznawania nowych metod pielęgnacji i leczenia. Niestety nie zawsze było to możliwe, aby móc się dokształcać w latach 90-tych. Jednak nigdy nie dawałam za wygraną. Skończyłam się dokształcać mając 50 lat. Czy było warto? Tak. Czy zostałam doceniona finansowo? Nie. Będąc na emeryturze w dalszym ciągu pracuję w swoim zawodzie. Praca w Izbie Przyjęć jest ciężka i trudna. Jednak nigdy nie zamieniłabym tego zawodu na żaden inny.
 • Tak, bo kocham ludzi i zawsze pragnęłam im pomagać nie oczekując oklasków
 • Tak, ale studium dla położnych zryło mi zdrowie…praca tak, szkoła nie. Teraz jest o wiele łatwiej studiować, uczyć się zawodu.
 • Tak !!! To piękny zawód !!! Ale pod jednym warunkiem że było by to prawdziwe pielęgniarstwo i pielęgnowanie a nie tony papirologii i brak czasu dla pacjenta.
 • Po 15 latach w zawodzie: oczywiście, że tak!
 • Zdecydowanie tak. Wiele rzeczy jest do zmiany. Ale zdecydowanie tak
 • Tak, chociaż jest trudno i ciężko, ale nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie

Gdybym mogła cofnąć czas to wybrałbym inny zawód

W komentarzach pojawiły się również głosy, które zdecydowanie twierdziły, że nie wybrałyby ponownie zawodu pielęgniarki czy położnej. Poniżej publikujemy kilka wybranych opinii.

 • Gdybym miała tamte lata i ten rozum to raczej nie, ale gdybym miała tamte lata i tamten rozum to pewnie znowu tak.
 • Nie. I każdemu będę odradzać. Mimo, że lubię swoją pracę. Jednak nasze rodziny za dużo nas tracą, a nam przelatuje życie przez palce. Byłabym nauczycielką lub psychologiem.
 • Zrobiłabym drugi kierunek studiów, tak żeby połączyć etaty. Ten który lubię z tym który pozwoli opłacić rachunki.
 • Nie jest najgorzej… czasami dobrze i fajnie, tak jak w każdej pracy, ale gdybym mogła cofnąć czas to wybrałbym inny zawód..
 • Zdecydowanie nie. Owszem lubię pomagać ludziom, opiekować się nimi, ale nie marzyłam o zawodzie, w którym będę traktowana jak,, ofiara” czy ,,kozioł ofiarny” zarówno ze strony przełożonych, wielu pacjentów jak i społeczeństwa…
 • Z całym szacunkiem kocham swój zawód pracę z ludźmi mam dużo empatii, cierpliwości cale przez sporą różnice w pensji, za tą samą pracę myślę że nie.
 • Zdecydowanie nie. W Polsce pielęgniarka wykonuje pracę za wszystkich. Brak sprzętu pomocniczego po kilku latach każda z koleżanek ma chory kręgosłup. Zbyt niskie zarobki, ograniczona ilość personelu. Brak szacunku dla pielęgniarek. Choć przyznam że smutkiem ,że pielęgniarki to specyficzna grupa zawodowa, której przede wszystkim brakuje jedności i spójności. Dlatego tak się dzieje.
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 30

Bądź pierwszym, który oceni wpis

232 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
Aktualności

Leczenie alkoholizmu - terapia uzależnień alkoholowych.