Leczenie alkoholizmu – terapia uzależnień alkoholowych.

2 min czytania
Aktualności
Leczenie alkoholizmu – terapia uzależnień alkoholowych.

Alkoholizm został uznany za chorobę i jako taki podlega leczeniu. Metody leczenia alkoholizmu obejmują zarówno strefę psychiczną, jak i fizyczną człowieka. Takie kompleksowe podejście jest możliwe w ośrodku leczenia uzależnień.

Leczenie alkoholizmu to dość żmudny proces, który wymaga zaangażowania człowieka dotkniętego nałogiem. Świadomość alkoholika, że jest chory, pomaga zacząć leczenie alkoholizmu. A jest to proces konieczny, ponieważ po pierwsze osoba uzależniona nie tylko niszczy swoje zdrowie (alkoholizm to choroba będąca podłożem wielu innych chorób), ale także więzy rodzinne i społeczne. Leczyć alkoholizm można stacjonarnie lub ambulatoryjnie. Więcej w temacie choroby alkoholowej w dalszej części artykułu. 

Choroba alkoholowa – objawy

Choroba alkoholowa to fizyczny i psychiczny przymus spożywania napojów z zawartością alkoholu. Podstawowe objawy alkoholizmu to właśnie brak kontroli nad ilością spożywanego alkoholu, krótkie okresy niepicia i powrót do codziennego rytuału spożywania napojów procentowych. Charakterystyczne dla uzależnienia od alkoholu jest zjawisko, które określa się jako „głód alkoholowy”. Polega ono na tym, że po odstawieniu alkoholu osoba uzależniona odczuwa dolegliwości zarówno ze strony psychiki, jak i ciała. Objawy zespołu abstynencyjnego to np.: drżenie, biegunka, wymioty czy trudności ze snem. Odstawienie alkoholu jest więc momentem, w którym osoba uzależniona zaczyna cierpieć. A to z kolei często powoduje zawrócenie z drogi mającej prowadzić do trzeźwości.

Polecany ośrodek w którym znajdziesz pomoc – leczenie alkoholizmu – https://www.terapia-befree.pl/leczenie-alkoholizmu,31.html

Leczenie uzależnienia – skuteczne metody

Terapia alkoholowa ma wykluczyć z życia alkoholika przymus picia. Aby rozpocząć leczenie alkoholizmu, potrzebna jest świadomość chorego, że ten problem go dotyka. Konieczne jest też odtruwanie organizmu, czyli tzw. detoks. Pozwala on pozbyć się z organizmu nagromadzonych w wyniku picia alkoholu toksyn oraz uzupełnić deficyty minerałów i witamin. Detoks jest elementem niezbędnym w leczeniu alkoholizmu – łagodzi on objawy uzależnienia i choremu łatwiej jest wytrwać w trzeźwości. Na tym etapie bardzo ważne jest też wsparcie terapeutyczne, jeśli chodzi o psychikę. Terapia psychologiczna, która ma pomóc w przewartościowaniu życia i rezygnacji z picia alkoholu, to jeden z filarów późniejszego życia w trzeźwości. Leczeniem alkoholizmu i stałą opieką (w dzień i w nocy) zajmują się np. prywatne ośrodki leczenia uzależnienia od alkoholu. Trwająca kilka tygodni stacjonarna terapia pod okiem fachowców to duże szanse na jej szczęśliwe sfinalizowanie.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Be Free to miejsce położone z dala od zgiełku miasta. Sztab fachowców, piękne okolice i czas wypełniony różnorodnymi zajęciami pozwalają na skuteczną walkę z nałogiem. O jej powiedzeniu decyduje też wsparcie fachowców.

Więcej o skutecznym leczeniu uzależnień – https://www.terapia-befree.pl/leczenie-uzaleznien,19.html

Ośrodek Terapii Uzależnień Be Free

Prywatny ośrodek odwykowy Be Free to grupa osób która od wielu lat zajmuje się skutecznym leczeniem uzależnień.

Terapie odwykowe:

  • Leczenie uzależnień,
  • Leczenie alkoholizmu,
  • Leczenie narkomanii,
  • Leczenie hazardu,
  • Detoks alkoholowy,
  • Detoks narkotykowy.

Adres:
ul. Słoneczna 18, 62-561 Ślesin

Telefony:
+48 535 100 111, +48 536 100 111

Zapraszamy do odwiedzin: https://www.terapia-befree.pl/

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.1 / 5. Ilość głosów: 34

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
Aktualności

Lekarz, pielęgniarka, opiekun. Nikt z nich nie może być służącym drugiego.