Gazeta pielęgniarek – sensowny podział na grupy.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta pielęgniarek – sensowny podział na grupy.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

W bieżącym wydaniu gazety jednym z poruszanych zagadnień jest temat podziału pielęgniarek na grupy w nowej siatce płac, który nastąpi 1 lipca 2022 r.

Parlamentarny Zespół ds. Pielęgniarek, Położnych i Pracowników Opieki Zdrowotnej omawiał zagadnienia dotyczące kształtu siatki płac pielęgniarek i położnych. Poseł Elżbieta Gelert w bardzo merytorycznej wypowiedzi zwracała uwagę, że ministerstwo zdrowia niezbyt szczęśliwie dokonało przydzielenia pielęgniarek do konkretnych grup. Skutkiem takiego stanu rzeczy są współczynniki pracy, które skonfliktowały pracowników na poziomie zakładów pracy.

Na stronie 5 bieżącego numeru Gazety publikujemy przebieg dyskusji w przedmiotowej sprawie, która odbyła się w Sejmie. Zainteresowanych poruszaną problematyką zapraszamy do e-wydania, do którego dostęp jest bezpłatny, poprzez kliknięcie w poniższy link.

Tematy marcowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki-obcokrajowcy z uznanymi kwalifikacjami

Ile pielęgniarek-obcokrajowców wykonuje w naszym kraju zawód pielęgniarki? Ze względu na znaczące zmiany w zakresie prawa regulującego uznawanie kwalifikacji prezentujemy informację na ten temat za okresy: do końca grudnia 2020 oraz od 1 stycznia 2021.

Kontrowersje wokół nadzoru nad pielęgniarkami z Ukrainy

Minister zdrowia wpadł na pomysł, aby pielęgniarka, która z natłoku zadań nie wie, w co ręce włożyć, miała pod nadzorem pielęgniarkę ukraińską. Oczywiście za friko. Przy pełnej akceptacji dyrektorów szpitali, którzy tak dbają o bezpieczeństwo w szpitalach, że wyrzucają z pracy niezaszczepione pielęgniarki.

Refleksje pielęgniarki po 40 latach pracy

Lata zaniedbań w życiu osobistym, nieprzespanych nocy i świąt na oddziale. Dzisiaj się dowiaduję, że pani sprzątająca klatki schodowe otrzymała emeryturę o 100 zł niższą ode mnie. Wszystkie noce i święta spędziła we własnym łóżku i przy własnym stole, z własną rodziną. Ja zaś tylko odpowiadałam za życie i zdrowie.

Dyrektorzy dyskryminują niezaszczepione pielęgniarki

Jedna z pielęgniarek napisała do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych: Mam 33-letni staż pracy, bardzo obawiam się o stan swego zdrowia, dlatego nie chcę się szczepić. Obawiam się konsekwencji, nie wiem, co robić – mam myśli samobójcze.

Rusza pilotaż nowej specjalizacji dla 50 osób

Po uzyskaniu tytułu specjalisty pielęgniarka nabędzie kwalifikacje uprawniające do uczestniczenia w procesie diagnostycznym i terapeutycznym/zabiegowym jako czynna asysta do procedur chirurgicznych. Projekt zakłada, iż osoby zakwalifikowane otrzymają stypendium w wysokości 5800 PLN.

Uprawnienia zawodowe a kosmetologia estetyczna

Izba pielęgniarek poparła proponowany kierunek rozwoju pielęgniarstwa w zakresie rozszerzenia uprawnień pielęgniarek do samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetologicznych. Izba
podkreśla, że wprowadzenie postulowanych zmian stworzy dodatkowe obszary wykorzystania wiedzy i kwalifikacji zawodowych.

Czytaj więcej w e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Prenumerata papierowej wersji Gazety

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych jest wydawana również w formie papierowej. W Sklepie Pielęgniarek i Położnych istnieje możliwość zaprenumerowania Gazety na okres 6, a także 10 miesięcy, z dostawą pod wskazany adres.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.1 / 5. Ilość głosów: 41

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 30 godzin tygodniowo. 5500 PLN.