Gazeta pielęgniarek – sensowny podział na grupy.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta pielęgniarek – sensowny podział na grupy.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

W bieżącym wydaniu gazety jednym z poruszanych zagadnień jest temat podziału pielęgniarek na grupy w nowej siatce płac, który nastąpi 1 lipca 2022 r.

Parlamentarny Zespół ds. Pielęgniarek, Położnych i Pracowników Opieki Zdrowotnej omawiał zagadnienia dotyczące kształtu siatki płac pielęgniarek i położnych. Poseł Elżbieta Gelert w bardzo merytorycznej wypowiedzi zwracała uwagę, że ministerstwo zdrowia niezbyt szczęśliwie dokonało przydzielenia pielęgniarek do konkretnych grup. Skutkiem takiego stanu rzeczy są współczynniki pracy, które skonfliktowały pracowników na poziomie zakładów pracy.

Na stronie 5 bieżącego numeru Gazety publikujemy przebieg dyskusji w przedmiotowej sprawie, która odbyła się w Sejmie. Zainteresowanych poruszaną problematyką zapraszamy do e-wydania, do którego dostęp jest bezpłatny, poprzez kliknięcie w poniższy link.

Tematy marcowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki-obcokrajowcy z uznanymi kwalifikacjami

Ile pielęgniarek-obcokrajowców wykonuje w naszym kraju zawód pielęgniarki? Ze względu na znaczące zmiany w zakresie prawa regulującego uznawanie kwalifikacji prezentujemy informację na ten temat za okresy: do końca grudnia 2020 oraz od 1 stycznia 2021.

Kontrowersje wokół nadzoru nad pielęgniarkami z Ukrainy

Minister zdrowia wpadł na pomysł, aby pielęgniarka, która z natłoku zadań nie wie, w co ręce włożyć, miała pod nadzorem pielęgniarkę ukraińską. Oczywiście za friko. Przy pełnej akceptacji dyrektorów szpitali, którzy tak dbają o bezpieczeństwo w szpitalach, że wyrzucają z pracy niezaszczepione pielęgniarki.

Refleksje pielęgniarki po 40 latach pracy

Lata zaniedbań w życiu osobistym, nieprzespanych nocy i świąt na oddziale. Dzisiaj się dowiaduję, że pani sprzątająca klatki schodowe otrzymała emeryturę o 100 zł niższą ode mnie. Wszystkie noce i święta spędziła we własnym łóżku i przy własnym stole, z własną rodziną. Ja zaś tylko odpowiadałam za życie i zdrowie.

Dyrektorzy dyskryminują niezaszczepione pielęgniarki

Jedna z pielęgniarek napisała do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych: Mam 33-letni staż pracy, bardzo obawiam się o stan swego zdrowia, dlatego nie chcę się szczepić. Obawiam się konsekwencji, nie wiem, co robić – mam myśli samobójcze.

Rusza pilotaż nowej specjalizacji dla 50 osób

Po uzyskaniu tytułu specjalisty pielęgniarka nabędzie kwalifikacje uprawniające do uczestniczenia w procesie diagnostycznym i terapeutycznym/zabiegowym jako czynna asysta do procedur chirurgicznych. Projekt zakłada, iż osoby zakwalifikowane otrzymają stypendium w wysokości 5800 PLN.

Uprawnienia zawodowe a kosmetologia estetyczna

Izba pielęgniarek poparła proponowany kierunek rozwoju pielęgniarstwa w zakresie rozszerzenia uprawnień pielęgniarek do samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetologicznych. Izba
podkreśla, że wprowadzenie postulowanych zmian stworzy dodatkowe obszary wykorzystania wiedzy i kwalifikacji zawodowych.

Czytaj więcej w e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Prenumerata papierowej wersji Gazety

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych jest wydawana również w formie papierowej. W Sklepie Pielęgniarek i Położnych istnieje możliwość zaprenumerowania Gazety na okres 6, a także 10 miesięcy, z dostawą pod wskazany adres.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.1 / 5. Ilość głosów: 41

Bądź pierwszym, który oceni wpis

701 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Ministerstwo przeniosło pielęgniarki z licencjatem do innej grupy na wniosek izby i związku.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy fragment interpelacji do ministra zdrowia w sprawie realizacji Polityki Wieloletniej Państwa na Rzecz…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 90 PLN/godz. Wymagana specjalizacja i studia.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Klinika, która oferuje zabiegi z zakresu: ortopedii, chirurgii plastycznej, laryngologii poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Praca na część…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki - minister dookreśli kompetencje z uwzględnieniem poziomu wykształcenia.

2 min czytania
Ministerstwo prowadzi prace mające na celu dookreślenie kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych Dnia 14 kwietnia 2023 r. Posłowie RP – Marcelina Zawisza,…
Komentarze
×
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Pielęgniarka: ile razy decydenci byli w brudnej strefie?