Gazeta Pielęgniarek – zobacz wzór wezwania przedsądowego o odszkodowanie.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Gazeta Pielęgniarek – zobacz wzór wezwania przedsądowego o odszkodowanie.

Nierówne traktowanie w zatrudnieniu

Do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zwraca się wiele poszkodowanych osób z personelu pielęgniarskiego, które padły ofiarą nierównego traktowania w zatrudnieniu.

Oprócz bieżących informacji w zakresie przedmiotowych odszkodowań redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, w numerze wrześniowym gazety pielegniarki.info.pl zamieściła wzór wniosku do pracodawcy w sprawie podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego do wysokości wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek wykonujących taką samą pracę oraz w sprawie wypłaty odszkodowania.

Dlaczego powyższy wniosek piszemy do pracodawcy?

Sądy pracy orzekające w sprawach pracowniczych zwracają uwagę na to, czy pracownik podejmował próbę mediacji z pracodawcą. Nie ma prawnego wymogu, aby pielęgniarka występowała z przedmiotowym wnioskiem do pracodawcy.

Wzór wezwania przedsądowego pielęgniarki do pracodawcy za nierówne traktowanie w zatrudnieniu

Wezwanie przedsądowe to kolejny etap postępowania pielęgniarki w celu uzyskania odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu – po wniosku do pracodawcy. Dlatego w bieżącym wydaniu Gazety publikujemy wzór wezwania przedsądowego.

Przedsądowe wezwanie do zapłaty (po wniosku do pracodawcy) jest ważnym etapem w drodze do uzyskania odszkodowania z jeszcze jednego powodu. Otóż, przy przewlekłości postępowań sądowych wezwanie ma jedną z podstawowych zalet. Bowiem od dnia wymagalności roszczenia można w pozwie wystąpić o odsetki!

Przeczytaj cały artykuł w październikowym wydaniu Gazety i zobacz wzór wezwania przedsądowego.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 35

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1101 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Prawa pielęgniarek - długoletni okres zatrudnienia w jednym miejscu w orzeczeniu sadowym.