Gigantyczne wynagrodzenia pielęgniarek. Rocznie 300 tys. PLN. W izbach pielęgniarskich.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Gigantyczne wynagrodzenia pielęgniarek. Rocznie 300 tys. PLN. W izbach pielęgniarskich.

Wynagrodzenia w samorządzie pielęgniarskim

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarskich osób z wyboru są obliczane na podstawie średniej krajowej z poprzedniego miesiąca. Czyli za miesiąc maj 2022 roku wynagrodzenie to będzie wielokrotnością średniego wynagrodzenia za kwiecień 2022 – 6 477 PLN. Dla przykładu podam, że wynagrodzenie to w kwietniu 2021 roku wyniosło 5 805 PLN. Różnica rok do roku wyniosła prawie 700 PLN.

Sprawdźmy jak kształtują się wynagrodzenia działaczy izby pip.

Wynagrodzenia w Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych – za maj 2022 roku:
sekretarz – 3,5 średniej krajowej – 22 669 PLN
skarbnik – 3,5 średniej krajowej – 22 669 PLN
prezes – 4,0 średniej krajowej – 25 908 PLN
Wynagrodzenia w Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych:
sekretarz – nie mniej niż 2,0 średniej krajowej – 12 954 PLN
skarbnik – nie mniej niż 2,0 średniej krajowej – 12 954 PLN
przewodnicząca – nie mniej niż 2,5 średniej krajowej – 16 192 PLN

W izbach pielęgniarskich wypłacana jest dodatkowo trzynastka oraz nagrody jubileuszowe.

Oświadczenie majątkowe działacza izby pielęgniarskiej

Wiceprezes izby pielęgniarskiej pan Sebastian Irzykowski pełni funkcję radnego województwa pomorskiego. Od 2018 roku jest radnym sejmiku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z informacją Przewodniczącego Klubu Prawa i Sprawiedliwości z dnia 30 września 2021 r. radny Sebastian Irzykowski w dniu 28 września 2021 r. opuścił klub Prawa i Sprawiedliwości. Od dnia 29 listopada 2021 roku członek Klubu „Dla Pomorza”.

Z racji pełnionej funkcji pan rady złożył coroczne oświadczenie majątkowe. Z oświadczenia radnego województwa wynika, że pan radny pełni również funkcję w organach samorządu pielęgniarek i położnych.

Pełni w tej instytucji dwie funkcje. I wiceprzewodniczącego Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Słupsku oraz wiceprezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że pan rady w 2021 roku uzyskał dochód w wysokości 132,5 tys. PLN w Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych, gdzie w oparciu o umowę o pracę pełni funkcję wiceprezesa.

Natomiast w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Słupsku, z racji pełnienia funkcji I wiceprzewodniczącego Okręgowej Rady, na podstawie umowy o pracę, osiągnął dochód w wysokości 133 tys. PLN. Dodatkowo w tej izbie w ramach umowy cywilnoprawnej osiągnął dochód w wysokości 38 tys. PLN. Łącznie w Okręgowej Izbie w Słupsku, w roku 2021, osiągnął dochód w wysokości 171 tys. PLN.

Natomiast całkowity dochód pana Sebastiana Irzykowskiego, z racji pełnienia funkcji w organach samorządu pielęgniarek i położnych w 2021 roku wyniósł – 303 tys. PLN.

źródło: bip.pomorskie.eu

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 145

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7408 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: na zastępstwo wstawiana jest osoba bez kwalifikacji.

2 min czytania
Kompetencje zawodowe pielęgniarek a kariera pozioma w pielęgniarstwie 2 lipca na Facebook’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy post dotyczący artykułu pt….
AktualnościOferty pracy

Pielęgniarki - oferta pracy z wynagrodzeniem z nowej siatki płac.

1 min czytania
Nowa siatka płac pielęgniarek Poniżej publikujemy pierwszą ofertę pracy, która spełnia wymogi nowej siatki płac pielęgniarek i położnych. Oferta zawiera widełki zarobków,…
Komentarze
×
Aktualności

Prezydent Duda zakpił z 67-letnich pielęgniarek.