II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego

2 min czytania
Aktualności
II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego

Zapraszamy do rejestracji na II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r. w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem odbędzie się konferencja II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego. To wyjątkowe spotkanie poświęcone jest interdyscyplinarnej dyskusji, wymianie i pogłębianiu wiedzy w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologii i intensywnej terapii.

Na przełomie maja i czerwca 2023 r. odbędzie się druga edycja interdyscyplinarnej konferencji Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego. To projekt edukacyjny, którego głównym celem jest stworzenie przestrzeni do twórczej dyskusji oraz rozwoju umiejętności zawodowych – elementów kluczowych w praktyce klinicznej pielęgniarek anestezjologicznych i intensywnej opieki. To spotkanie o najwyższym poziomie merytorycznym, łączące w sobie najważniejsze zagadnienia praktyczne i teoretyczne, które skierowane jest do specjalistów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu anestezjologii i intensywnej opieki. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie fpa2023.pl.

Interdyscyplinarnie o pielęgniarstwie w anestezjologii i intensywnej opiece

Jak zapowiadają organizatorzy – w tym roku pochylimy się nad najbardziej bieżącymi problemami w praktyce oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, skupiając się na wspólnym poszukiwaniu nowoczesnych i skutecznych rozwiązań – dzięki interdyscyplinarnej współpracy specjalistów z całej Polski. Podczas wydarzenia nie zabraknie więc wysokomerytorycznych wykładów, warsztatów szkoleniowych, paneli dyskusyjnych i wymiany doświadczeń.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkich praktyków, którzy na co dzień profesjonalnie czuwają nad znieczulanym pacjentem, a także sprawują nad nim opiekę w ramach intensywnej terapii – szczególnie pielęgniarki i pielęgniarzy, ale także położne, ratowników medycznych, lekarzy.

Przewodniczącymi Komitetu Naukowego konferencji są dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt oraz mgr Małgorzata Jadczak. Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczy Mariola Piotrowska, Prezes wydawnictwa naukowego Evereth Publishing, organizatora konferencji. W organizacji wydarzenia wspierają także Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM oraz Szpital Powiatowy im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

600 osób na I Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego

Konferencja Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego w październiku 2022 r. osiągnęła niepowtarzalny sukces. „Wciąż z ogromną dumą i radością wspominamy pierwszą edycję konferencji, która na sale wykładowe i warsztatowe przyciągnęła ponad 600 osób z całego kraju” – wspominają Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego.

Konferencja była wyjątkowa z kilku powodów, przede wszystkim ze względu na żywe, pogłębione dyskusje, trwające do późnych godzin wieczornych, a także niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą dzieleniu się doświadczeniami pomiędzy pielęgniarkami a lekarzami, diagnostami, ratownikami medycznymi, a nawet pacjentami i ich rodzinami.

– Państwa liczna odpowiedź na nasze zeszłoroczne zaproszenie stanowi niezaprzeczalny dowód na to, że Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego jest wydarzeniem ważnym i potrzebnym. Głęboko wierzymy, że druga edycja konferencji ponownie spełni Państwa oczekiwania, stanowiąc prawdziwe forum wymiany wiedzy – zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, opartej na naszych codziennych doświadczeniach zawodowych – wskazują organizatorzy.

Jakie tematy pojawią się podczas II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego?

Podczas II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego nie zabraknie najbardziej palących tematów w środowisku pielęgniarek i pielęgniarzy anestezjologicznych i intensywnej opieki. Podczas wydarzenia zaplanowano łącznie wiele sesji na różne bloki tematyczne:

  • Blok otwierający: zaczynamy dyskusję!
  • Jak jest, a jak powinno być
  • Praktyka czyni mistrza!
  • Samobieżny kombajn do zleceń, czy samodzielny specjalista?
  • Procedury vs. Praktyka – dylematy, przyzwyczajenia, a może rutyna?
  • Edukacyjny blok quizowy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym programem wydarzenia https://fpa2023.pl/wp-content/uploads/2023/04/Program-FPA.pdf.

II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego odbywa się pod Honorowymi Patronatami m.in.: Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego czy Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Źródło: fpa2023.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Jak szeregować pielęgniarki do grup w siatce płac.