III Kongres Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej. Warszawa, 20-23.09.2007 roku. Po raz pierwszy w czasie trwania Kongresu odbędzie się jednodniowa sesja pielęgniarska.

2 min czytania
Aktualności

Warszawie odbędzie się III Kongres Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej (PTTS), w którym weźmie udział kilkuset specjalistów działających w zakresie traumatologii sportowej. Podczas Kongresu przedstawione zostaną metody leczenia i pielęgnowania osób po urazach sportowych.

Po raz pierwszy w Polsce w czasie trwania Kongresu Naukowego odbędzie się jednodniowa sesja pielęgniarska, dlatego też pozwalamy sobie szczególnie serdecznie zaprosić koleżanki i kolegów do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Wykładowcami będą lekarze, fizjoterapeuci oraz nasze koleżanki z Belgii, Francji, Rosji, Hiszpanii i Portugalii (zapewniamy tłumaczenie na język polski).

Spodziewamy się, że nasze zaproszenie spotka się ze szczególną uwagą w środowisku pielęgniarek ortopedycznych pracujących w ośrodkach medycznych gdzie zabiegi ortopedyczne wykonuje się najczęściej nowoczesną metodą artroskopii.

Wierzymy, że zainteresują się naszym spotkaniem pielęgniarki medycyny szkolnej ze szkół sportowych, które rozumieją jak ważny jest dla młodego sportowca możliwie krótki czas leczenia i rekonwalescencji – od kontuzji do pełnej aktywności sportowej i treningu przygotowującego do zdobywania sportowych sukcesów.

WSZYSCY PRZEDSTAWICIELE ŚREDNIEGO PERSONELU MEDYCZNEGO dla których ortopedia i traumatologia jest przygodą i wyzwaniem – JESTEŚCIE MILE WIDZIANI.

Sesje odbywające się w trakcie trwania Kongresu obejmować będą różne bloki tematyczne dając okazję do spotkań i interdyscyplinarnych (ortopedzi, lekarze sportowi, fizjoterapeuci, diagności, pielęgniarki) dyskusji.

Wierzymy, że stworzymy w ten sposób okazję nie tylko do wymiany doświadczeń, ale będą również impulsem do kontynuowania takich spotkań na kolejnych Kongresach .

Mamy nadzieje na Państwa liczny udział i wierzymy, że spotkanie średniej kadry medycznej na tym szczeblu wniesie wiele dobrego dla doskonalenia opieki nad osobami po urazach sportowych.

Dodatkowo w dniu 21.09.2007 przewidziana są warsztaty dotyczące opieki pooperacyjnej po zabiegach ortopedycznych.

Koleżanki Pielęgniarki – czekamy z niecierpliwością na wasze zgłoszenia. Pokażmy w środowisku medycznym że nie wystarczy pacjenta dobrze zoperować, że nasza obecność w procesie zdrowienia jest ważna, a prawidłowy przebieg opieki pielęgniarskiej ma ogromny wpływ na wyniki leczenia.

Serdecznie zapraszamy,

Kontakt:

tel. 022 550 22 74 – p. Karolina Kostecka.

tel. 022 550 22 06 – mgr piel. Magdalena Mateuszów


[email protected]
[email protected]


szczegółowe informacje na stronie http://www.carolina.pl/

 
Rejestracji uczestników oraz opłat należy dokonywać na stronie www.ptts.org.pl 
Pielęgniarki mogą brać udział w całej części naukowej Kongresu (bez dodatkowych opłat)

Zobacz również:

Informator – Konferencje pielęgniarek i położnych

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze