III Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej już 28 maja 2022 r.

2 min czytania
Aktualności
III Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej  już 28 maja 2022 r.

Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej

Tematem wydarzenia w tym roku, będzie Pielęgniarstwo i położnictwo w dobie wyzwań globalnych i aktualnych potrzeb zdrowotnych – próba diagnozy i rekomendacje.

Konferencja prowadzona będzie on-line.

Nasze forum dedykujemy reprezentantom szeroko rozumianego środowiska pielęgniarek i położnych aktywnie pracujących, kształcących przyszłe kadry medyczne i tych studiujących. Do wysłuchania wystąpień naszych wybitnych w swoich dziedzinach, prelegentów zapraszamy wszystkich kierujących pracą zespołów pielęgniarskich i zespołów położnych, kadrę kierowniczą podmiotów leczniczych funkcjonujących w ochronie zdrowia, społeczności studentów kierunków medycznych – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed, pomysłodawczyni i główna organizatorka konferencji naukowych Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Wydarzenie obejmie trzy bloki tematyczne: Strategia dla Pielęgniarstwa i Położnictwa, spojrzenie z perspektywy krajowej i globalnej, Nowe technologie medyczne, miejsce współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa, Interdyscyplinarna sesja pielęgniarstwo i położnictwo. Tematy obejmą m.in.: kształcenie kadr medycznych, oczekiwania pracodawców wobec absolwentów kierunków medycznych, cyfryzację i innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia.

W Komitecie Naukowym Konferencji zasiadają: prof. dr hab. Irena Wrońska, dr n. o zdr. Beata Wójcik Wieczorek, dr n. o zdr. Dorota Kilańska, prof. UŁ, dr hab. Joanna Jasińska, prof. WUMed , dr n. o zdr. Beata Cholewka , dr n. o zdr. Paweł Witt, mgr Leokadia Jędrzejewska.

Transmisja wydarzenia 28 maja(sobota) od godz. 9.00 na kanale YouTube i FB uczelni.

Życie z pandemią przyzwyczaiło nas do życia z zastosowaniem form kontaktu za pomocą narzędzi zdalnych. Postanowiliśmy nadal z nich skorzystać i umożliwić udział wszystkim zainteresowanym w naszej III już, Konferencji Naukowej. Data wydarzenia jest nieprzypadkowa- łączymy je z majowymi obchodami Międzynawowych Świąt Pielęgniarek i Położnych. – dodaje prof. Jasińska.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe, Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach, Fantomy Medyczne i Szkoleniowe w Katowicach, Unia Polskich Przedsiębiorców, RadioMedica w Warszawie

Patronami medialnymi są: Wydawnictwo medyczne PZWL, Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych/ pielęgniarki.info

Szczegóły wydarzenia, jego program, materiały pokonferencyjne publikowane i aktualizowane są na stronie konferencja.wumed.edu.pl.

O Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka

Warszawska Uczelnia Medyczna to pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991r. Łączy tradycję i doświadczenie, z najnowszymi technologiami. Misją uczelni jest wykształcenie profesjonalnej kadry w zawodach medycznych i tych z zakresu nauk o zdrowiu. Uczelnia wypełnia ją, prowadząc studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne(licencjat), kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka (w tym specjalizacja – systemy informatyczne w ochronie zdrowia) i studia licencjackie na kierunku administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

WUMed oferuje także kształcenie podyplomowe w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, wyróżnionym w 2022 r. certyfikatem Studia z przyszłością. Atutem uczelni są profesjonalnie wyposażone pracownie umiejętności praktycznych. Do dyspozycji studentów oddano m.in. pracownie: umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii i diagnostyki funkcjonalnej. Do zajęć dydaktycznych wykorzystywane są także profesjonalne pracownie dietetyczne i kosmetologiczne oraz komputerowe z najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem. Warszawska Uczelnia Medyczna współpracuje z renomowanymi jednostkami ochrony zdrowia na terenie Warszawy i okolic, oferując swoim studentom możliwość odbywania zajęć praktycznych również w realiach szpitala czy przychodni.

Atutem uczelni jest własny, rozbudowany, komfortowy kampus w dogodnej lokalizacji stolicy.
Do dyspozycji studentów oddano: kilkadziesiąt sal dydaktycznych, bibliotekę uczelnianą, punkty gastronomiczne, salę sportową, amfiteatr, parking strzeżony i ogrody rektorskie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

365 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Idealny upominek dla pielęgniarki.