Interpelacja do ministra zdrowia o ustalenie minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Aktualności

   Trudna sytuacja finansowa, w jakiej znajduje się służba zdrowia, a szczególnie pielęgniarki i położne, skłania do intensywnego poszukiwania rozwiązań tego nabrzmiałego problemu.

   Apel z XIX Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Katowicach z dnia 29 marca br. zawiera propozycję podjęcia działań legislacyjnych, które zmierzałyby do ustalenia wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

   Zdaniem zainteresowanych tylko takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące i odpowiadające m.in. zdobytym kwalifikacjom zawodowym oraz zakresowi odpowiedzialności pielęgniarek i położnych.

   W związku z powyższym uprzejmie proszę Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytanie: Czy Ministerstwo rozważy propozycję Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych dotyczącą ustalenia minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla osób wykonujących zawód pielęgniarki i położnej?

   Z poważaniem

   Poseł Wojciech Piotr Szarama

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze