Interpelacja do ministra zdrowia o ustalenie minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Aktualności

   Trudna sytuacja finansowa, w jakiej znajduje się służba zdrowia, a szczególnie pielęgniarki i położne, skłania do intensywnego poszukiwania rozwiązań tego nabrzmiałego problemu.

   Apel z XIX Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Katowicach z dnia 29 marca br. zawiera propozycję podjęcia działań legislacyjnych, które zmierzałyby do ustalenia wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

   Zdaniem zainteresowanych tylko takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące i odpowiadające m.in. zdobytym kwalifikacjom zawodowym oraz zakresowi odpowiedzialności pielęgniarek i położnych.

   W związku z powyższym uprzejmie proszę Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytanie: Czy Ministerstwo rozważy propozycję Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych dotyczącą ustalenia minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla osób wykonujących zawód pielęgniarki i położnej?

   Z poważaniem

   Poseł Wojciech Piotr Szarama

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze