Interpelacja do ministra zdrowia o ustalenie minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Aktualności

   Trudna sytuacja finansowa, w jakiej znajduje się służba zdrowia, a szczególnie pielęgniarki i położne, skłania do intensywnego poszukiwania rozwiązań tego nabrzmiałego problemu.

   Apel z XIX Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Katowicach z dnia 29 marca br. zawiera propozycję podjęcia działań legislacyjnych, które zmierzałyby do ustalenia wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

   Zdaniem zainteresowanych tylko takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące i odpowiadające m.in. zdobytym kwalifikacjom zawodowym oraz zakresowi odpowiedzialności pielęgniarek i położnych.

   W związku z powyższym uprzejmie proszę Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytanie: Czy Ministerstwo rozważy propozycję Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych dotyczącą ustalenia minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla osób wykonujących zawód pielęgniarki i położnej?

   Z poważaniem

   Poseł Wojciech Piotr Szarama

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Komentarze