Interpelacja do ministra zdrowia o ustalenie minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Aktualności

   Trudna sytuacja finansowa, w jakiej znajduje się służba zdrowia, a szczególnie pielęgniarki i położne, skłania do intensywnego poszukiwania rozwiązań tego nabrzmiałego problemu.

   Apel z XIX Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Katowicach z dnia 29 marca br. zawiera propozycję podjęcia działań legislacyjnych, które zmierzałyby do ustalenia wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pielęgniarek i położnych.

   Zdaniem zainteresowanych tylko takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące i odpowiadające m.in. zdobytym kwalifikacjom zawodowym oraz zakresowi odpowiedzialności pielęgniarek i położnych.

   W związku z powyższym uprzejmie proszę Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytanie: Czy Ministerstwo rozważy propozycję Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych dotyczącą ustalenia minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla osób wykonujących zawód pielęgniarki i położnej?

   Z poważaniem

   Poseł Wojciech Piotr Szarama

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7911 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Aktualności

Pielęgniarki mogą nabyć dodatkowe umiejętności.

2 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego zwraca się do pielęgniarek w sprawie nabycia nowych umiejętności Do sprawy odniósł się w dniu 23 września…
Komentarze