Irlandzkie pielęgniarki żądają zwiększenia zatrudnienia

1 min czytania
AktualnościGazeta nr 3/2015
Irlandzkie pielęgniarki żądają zwiększenia zatrudnienia

 

 

W Szpitalu Uniwersyteckim w Cork pielęgniarki twierdzą, że oddział onkologiczny poważnie cierpi na niedobór personelu. W związku z tym zarząd szpitala do poniedziałku (11.05) miał przedstawić plan zatrudnienia nowych pracowników.
Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) poinformowała zarząd szpitala w Cork, że jeśli nie zostanie ustalony plan działania skierowany na rozwiązanie aktualnej krytycznej sytuacji, to pielęgniarki onkologiczne rozpoczną strajk włoski we wtorek, 12 maja.
Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych poinformowała, że rozmowy ze szpitalem przebiegły pozytywnie, jednak dokładna data rozpoczęcia rekrutacji nie została ustalona. Próby polepszenia poziomu opieki pielęgniarskiej na oddziale onkologicznym zaczęły się już pół roku temu. Pielęgniarki nie zgadzają się z opinią HSE, że Szpital Uniwersytecki w Cork jest „centrum doskonałości”, jeśli chodzi o opiekę na wcześniej wspomnianym oddziale. Zdarza się, że na oddziale w ciągu tygodnia są tylko 3-4 pielęgniarki bez zastępstwa.
Rażące braki personelu oraz brak planu na polepszenie leczenia są niedopuszczalne.
INMO postulowała również wyodrębnienie łóżek dla pacjentów onkologicznych, zwiększenie do czterech liczby pielęgniarek na nocnej zmianie i połączenie dwóch ubogich oddzia- łów w jedną spójną jednostkę opiekuńczą. Ponadto ubiegała się o zatrudnienie pielęgniarek na stanowiska managerskie, możliwości kształcenia i szkolenia na oddziałach oraz o wsparcie dla pielęgniarek w radzeniu sobie z traumatycznymi przypadkami.
Pielęgniarki zapowiadały, że podczas strajku pacjenci będą mieć zapewnioną podstawową opiekę, ale prace administracyjne nie będą wykonywane. (kG)

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze