Izba pielęgniarek miała patronat nad studiami – MBA w Collegium Humanum.

2 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek miała patronat nad studiami – MBA w Collegium Humanum.

Izba pielęgniarek udzieliła patronatu studiom MBA w Collegium Humanum?

W artykułach redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych informowaliśmy czytelników o zakresie współpracy władz izby pielęgniarek z Collegium Humanum. W artykule pt. Izba pielęgniarek a studia MBA, przedstawiliśmy fragment wywiadu pani Marioli Łodzińskiej, która jako wiceprezes izby pielęgniarek mówiła o potrzebie odbywania przez pielęgniarki podyplomowych studiów menedżerskich…

W dniu 21 marca 2024 roku w artykule pt. Pielęgniarka w Radzie Konsultacyjnej Collegium Humanum, poinformowaliśmy środowisko pielęgniarskie, że w skład Biznesowej Rady Konsultacyjnej przy Collegium Humanum wchodzi pani Mariola Łodzińska. Została powołana w czasie pełnienia funkcji wiceprezesa naczelnej rady pielęgniarek. Obecnie jest prezesem.

W kolejnym artykule pt. Władze izby pielęgniarek miały posiedzenia w Collegium Humanum, zamieściliśmy informację o spotkaniu „władz izby naczelnej pielęgniarek” w Collegium Humanum.

W jednym z powyższych artykułów informowaliśmy, że patronat nad prestiżowymi studiami – MBA Zarządzanie w Ochronie Zdrowia – udzieliła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, o czym Collegium Humanum poinformowało na swojej stronie internetowej materiale wideo z dnia 23 października 2023 roku.

Dalszy ciąg artykułu pod sondą…

Z jakiego źródła najczęściej korzystasz w celu uzyskania aktualnych informacji w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych?

Dalszy ciąg artykułu

Natomiast w informacji zamieszczonej na stronie naczelnej izby pielęgniarek w zakresie udzielania patronatu zapisano między innymi:

Informacja o przyjęciu przez Prezesa NRPiP patronatu honorowego, przyznaniu przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych lub jej Prezydium patronatu honorowego lub wyrażeniu zgody na udział Prezesa NRPiP w komitetach honorowych, oraz patronatu medialnego Magazynu Pielęgniarki i Położnej jest zamieszczana na stronie internetowej Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych nipip.pl.

W celu potwierdzenia informacji o udzieleniu powyższego patronatu przez władze izby pielęgniarek przeanalizowaliśmy dwa dokumenty:

1. Materiały zjazdowe VIII zjazdu krajowego pielęgniarek i położnych

w zakresie patronatów honorowych Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz patronatów honorowych Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz

2. Dokumentu zamieszczonego na stronie izby naczelnej pielęgniarek pt: „Wydarzenia objęte patronatem honorowym prezesa nrpip, naczelnej rady pielęgniarek i położnych, medialnym magazynu pielęgniarki i położnej, lub udział prezesa naczelnej rady pielęgniarek i położnych w komitetach honorowych”. Dane w dokumencie obejmują lata 2016 – 2024.

Redakcja pielegniarki.info.pl z zaskoczeniem stwierdza po analizie powyżej wymienionych dwóch dokumentów brak informacji o patronacie udzielonym nad studiami – MBA Zarządzanie w Ochronie Zdrowia – prowadzonymi przez Collegium Humanum.

W związku z powyższym zwrócimy się do biura naczelnej izby pielęgniarek o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 21

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8295 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki – rośnie liczba pozwów w Sądach Pracy.