Izba pielęgniarek nagrywa rozmowy telefoniczne z pielęgniarkami.

2 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek nagrywa rozmowy telefoniczne z pielęgniarkami.

Izba pielęgniarek: dochodziło do używania wulgarnego języka oraz zachowań mogących nosić znamiona przemocy werbalnej…

Ważna informacja – rozmowy telefoniczne w NIPiP będą nagrywane.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy naszym pracownikom oraz członkom samorządu, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych wprowadza rejestrację rozmów telefonicznych, podobnie jak ma to miejsce w wielu instytucjach publicznych i organizacjach.

W ostatnich dniach nasi pracownicy doświadczyli sytuacji, w których dochodziło do używania wulgarnego języka oraz zachowań mogących nosić znamiona przemocy werbalnej. W związku z tym podejmujemy działania mające na celu ochronę dobra psychicznego pracowników.

Zmiany w obsłudze połączeń:

– W trosce o bezpieczeństwo rozmowy będą nagrywane. Informacja o nagrywaniu będzie przekazywana na początku połączenia.

– Pracownicy poproszą o podanie imienia, nazwiska oraz numeru PWZ w celu potwierdzenia przynależności do samorządu.

W przypadkach naruszenia zasad etyki zawodowej przez członków samorządu sprawy będą zgłaszane do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. W przypadkach naruszeń prawa – do odpowiednich organów państwowych.

Dziękujemy za wyrozumiałość i szacunek wobec osób pracujących na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych.

Pod przedmiotową informacją zmieszczono zacytowane poniżej – w oryginalnym brzmieniu – komentarze:

– Ciekawe czy ma to związek z wysoką i odrobinę niesprawiedliwą wobec niektórych grup pielęgniarek podwyżką składki? Jako płatnik takiej składki liczę na to, że NIPiP z budżetem rocznym bagatela ćwierć miliarda złotych będzie w stanie podjąć realne działania w przypadku próby zamrożenia ustawy o minimalnych wynagrodzeniach o czym coraz częściej słychać z ust decydentów.

– Dziwię się, że dopiero teraz. Już od dawna wszyscy nas wszędzie nagrywają, robią zdjęcia. Pacjenci nie mają względem nas zahamowań. W przemocy psychicznej nie jesteście odosobnieni. My związkowcy też jej doświadczamy, może nawet bardziej niż Wy, bo nas mają na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Smutne to.

– Jestem za! Mobberzy z zakątków nie mogą się panoszyć po szpitalach, to szukają miejsc aby mieć gdzie się wyżyć. Nie udzielać informacji w ogóle, osobom nie będącym członkami samorządu.

– Przecież każdy ma prawo zadzwonić do każdej instytucji! Obowiązkiem jakiegokolwiek urzędnika jest udzielenie informacji. Wcale nie musi mieć prawa wykonywania zawodu.

– Szanowna Pani, do innych informacji ma prawo członek samorządu, do innych pacjent, do innych media. Obowiązkiem dzwoniącego jest przedstawienie się. Wszystkich nas obowiązuje również kulturalny sposób prowadzenia dialogu.

– Zgodzę się. ” aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo pracy” – ładnie brzmi tylko, dlaczego nie walczycie o taką pracę na oddziałach, nie ważne czy państwowy czy prywatny Składki wszyscy płacą. Mobbing na oddziałach – często można przeczytać na forach jak i to że kierownictwo jest bezkarne bo koleżanka czy sami są w Izbach. Dużo musi się zmienić w naszym zawodzie.

– Prawda, ale ubliżać nikt nie powinien. A nagrywanie zawsze działa w dwie strony.

źródło: facebook.com/NaczelnaIzbaPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 11

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze