Izba pielęgniarek o ciepłych dłoniach, radości i satysfakcji pielęgniarek.

2 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek o ciepłych dłoniach, radości i satysfakcji pielęgniarek.

Izba pielęgniarek wręcza medale pielęgniarkom…

Na co dzień pomagają innym – zawodowo i od serca. Ich codzienna, ciężka praca została doceniona. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono medale i odznaczenia zasłużonym pielęgniarkom i położnym z regionu.

Pani Marcelina pracuje jako położna od 4 lat i – jak mówi – nie zamieniłaby tej pracy na żadną inną.

– Jest to naprawdę taki zawód, który daje dużo satysfakcji, dużo takich pozytywnych emocji i też wiele radości. Chwile, kiedy rodzice tulą swojego nowonarodzonego maluszka to są chwile, które dają dużo takich wzruszeń, dużo takich radości, a to też nam daje taką siłę do dalszego działania – mówi Marcelina Marzec.

Praca położnej, jak i pielęgniarki, jest z pewnością bardzo wymagająca. To pomoc innym, ale też ogromna odpowiedzialność. Każdy dzień jest inny, nieprzewidywalny i przynosi nowe wyzwania.

Jest ciekawie, ale też ciężko, psychicznie przede wszystkim ciężko. To jest taki największy minus, myślę.

wskazuje Sandra Kaczmarek, pielęgniarka.

Dużym wyzwaniem często jest też sam pacjent, który w sytuacji stresowej może różnie reagować. Pani Mirosława, która pracuje w zawodzie od 16 lat, doskonale to rozumie i wie, jaki jest klucz do sukcesu.

– Bardzo duże znaczenie ma empatia, podejście do pacjenta, podejście indywidualne – podkreśla Mirosława Kowalkowska, pielęgniarka oddziałowa kliniki kardiologii, Szpital Biziela.

Bez nich system ochrony zdrowia nie mógłby istnieć. Za swoją ciężką, długoletnią pracę, pielęgniarki i położne z regionu, otrzymały medale i odznaczenia.

Aby wasze ciepłe dłonie i wasze gorące serca przynosiły ukojenie każdemu pacjentowi, a wam ogromną radość i satysfakcję, która płynie z opieki nad drugim człowiekiem

Andrzej Tytuła, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

– Jestem pielęgniarką od 1985 roku, także bardzo długo. Cieszę się, że zostałam doceniona. Już niedługo emerytura, także myślę bardzo fajne zakończenie pracy – stwierdza Aleksandra Piątek, pielęgniarka.

A nowych pielęgniarek cały czas brakuje. Z „Raportu o stanie pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce” wynika, że średni wiek pielęgniarek w Polsce to nieco ponad 54 lata.

źródło: bydgoszcz.tvp.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.1 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8260 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa zlecenia lub kontrakt.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna poradnia medyczna specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń układu endokrynnego zatrudni pielęgniarki. Praca w punkcie pobrań…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
Komentarze