Izba pielęgniarek: są szczepienia! Zapomóg dla zakażonych nie będzie.

2 min czytania
AktualnościSzczepienia pielęgniarek
Izba pielęgniarek: są szczepienia! Zapomóg dla zakażonych nie będzie.

Zapomogi dla zakażonych pielęgniarek

Uchwała nr 01/2021/VII

Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu
z dnia 20 stycznia 2021r.

W sprawie zaprzestania udzielania zapomóg specjalnych w sytuacji zakażenia wirusem SARS CoV-2 członków Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu.

Na podstawie: art. 31 pkt. 5 ustawy z dnia 01 lipca 2011r. O samorządzie pielęgniarek i położnych (tj. Dz. U. 2018 poz. 916), uchwala się co następuje:

§1

1. Traci moc uchwała nr 50/2020/VII Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu z dnia 16 marca 2020r. W sprawie zapomogi specjalnej, finansowej w sytuacji zakażenia wirusem SARS CoV-2 członka Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu.

2. Wnioski o przyznanie zapomogi specjalnej na podstawie uchwały wskazanej w ust. 1 przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od daty podjęcia niniejszej uchwały tj. do 03 lutego 2021 r. O rozpatrzeniu wniosku decyduje data nadania e-maila, data stempla pocztowego lub data wpływu do sekretariatu Izby.

§2

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Uzasadnienie:

Dolnośląska Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu jako jedna z pierwszych w Polsce po ogłoszeniu przez Rząd RP stanu epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem SARS CoV-2, brakiem dostatecznych ilości środków ochrony osobistej i narażeniem pielęgniarek i położnych na zakażenie i zachorowanie na COVID 19 podjęła decyzję o wypłacaniu dla wszystkich zakażonych członków naszej Izby zapomogi specjalnej w wysokości 1500,00 zł. Od marca 2020r do stycznia 2021r udzieliliśmy pomocy finansowej 2030 osobom na kwotę 3.045.000,00 zł (słownie: trzy miliony czterdzieści pięć tysięcy złotych).

Od 26 grudnia 2020r istnieje możliwość zaszczepienia się w pierwszej kolejności szczepionką przeciw COVID-19 personelu medycznego w tym pielęgniarek i położnych. Europejska Agencja Leków (EMA) oraz amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściły bezpiecznie i skutecznie szczepionki przeciwko COVID-19. Badania naukowe bezsprzecznie potwierdzają co najmniej 95% skuteczność szczepionki. Szczepienia są jedynym jak dotąd znanym sposobem walki z pandemią, są dobrowolne lecz wydaje się, że obowiązkiem personelu medycznego jest skorzystanie z tej metody uzyskania odporności dla dobra własnego i publicznego.

Dolnośląska Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu w związku z powyższym oraz z zapewnieniem bezpieczeństwa finansowego Izby uznaje za zasadne zaprzestanie udzielania zapomóg specjalnych pielęgniarkom i położnym członkom DOIPIP we Wrocławiu na zasadach określonych w uchwale nr 50/2020/VII Dolnośląska Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu z dnia 16 marca 2020r. W sprawie zapomogi specjalnej, finansowej w sytuacji zakażenia wirusem SARS CoV-2 członka Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze