Izba pielęgniarek – spotkanie w sprawie upokorzenia pielęgniarek z grupy 6.

2 min czytania
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Izba pielęgniarek – spotkanie w sprawie upokorzenia pielęgniarek z grupy 6.

Izba pielęgniarek a sprawa upokorzenia pielęgniarek z grupy 5 i 6

Izba pielęgniarek i położnych powinna zorganizować spotkanie dotyczące upokorzenia oraz odarcia z godności zawodowej pielęgniarek z grupy 5 i 6.

Niesprawiedliwe zróżnicowanie wynagrodzeń zasadniczych pomiędzy pielęgniarkami wykonującymi ten sam zakres obowiązków jest oceniane jednoznacznie przez 99% wyroków sądów jako nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

Przedmiotowe spotkanie powinno zakończyć się zasadniczymi konkluzjami:

  1. Wycofaniem przez izbę pielęgniarek poparcia dla zapisów projektu ustawy, którą promuje w sejmie pani Krystyna Ptok.
  2. Wycofaniem przez panią Krystynę Ptok z sejmu projektu ustawy autorstwa OZZPiP, który upokarza oraz odziera z godności zawodowej pielęgniarki z grupy 5 i 6.
  3. Wypracowaniu skutecznego rozwiązania doprowadzającego do „automatycznego” uznania nierównego traktowania w zatrudnieniu pielęgniarek i położnych z grupy 5 i 6 za okres od lipca 2021 roku do nadal…
  4. Wypracowaniem „automatycznego” mechanizmu wypłaty odszkodowań pielęgniarkom za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, bez konieczności udowadniania przed sądami, że pielęgniarka z grupy 5 i 6 „nie jest wielbłądem”.

Oczywiście w spotkaniu powinni brać udział wszyscy członkowie władz OZZPiP, którzy przez ostatnie lata nie potrafili skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji pielęgniarek i położnych. Pani Ptok powinna wreszcie publicznie wyjawić jakimi przesłankami kierowała się w zakresie zróżnicowania wynagrodzeń zasadniczych pracowników wykonujących te same czynności zawodowe, w projekcie ustawy, którą zaniosła osobiście do sejmu.

Wobec powyższej sytuacji zaskakujące są informacje podawane przez izbę pielęgniarek o tematyce spotkania w dniu 15 listopada 2023 roku. Otóż izba naczelna uznała, że sprawą ważnej rangi jest… „dialog nad ustaleniem dobrych praktyk komunikacji w Internecie”. Izba zaprosiła zaprzyjaźnionych „przyjaciół izby”, którzy prowadzą działalność w Internecie. Zastanawiano się podczas spotkania „Jak możemy budować zaufanie pacjentów wobec pielęgniarek i położnych poprzez Internet?”.

Zobacz także:

Zdecydowanie polecam izbie do rozważenia następujące zagadnienie pt. Jak możemy budować zaufanie pielęgniarek do władz izby pip? Jak to osiągnąć przy braku skutecznych działań samorządu w zakresie przerwania haniebnego upokorzenia oraz odarcia z godności zawodowej pielęgniarek z grupy 5 i 6.

Jeszcze prośba do czytelników pielegniarki.info.pl. Prosimy o ocenę treści powyższego artykułu redakcyjnego poprzez gwiazdki (od 1 do 5) zamieszczone w sekcji „oceń artykuł”. Dziękujemy.

Uwaga… ważna, co do wczorajszego spotkania w izbie naczelnej.

Dobrze by było aby izba pielęgniarek jedną miarą mierzyła wszystkie pielęgniarki i położne. Zwłaszcza w kontekście zasad etyki zawodowej.

Chyba jakieś boskie zrządzenie spowodowało, że właśnie teraz izba pielęgniarek zamieściła przedmiotowy post. Na zdjęciu widnieje pani Małas… Więcej do szczęścia nie trzeba…

To tyle na dzisiaj… Kolejne informacje w sprawie wkrótce.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 153

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - w dwóch województwach rozpoczną się dofinansowane specjalizacje, na 550 miejscach szkoleniowych.