Izba PiP w Koszalinie łamie prawo. Żąda od pielęgniarek i położnych dokonujących wpisu do rejstru podmiotów leczniczych "kserokopii umowy z podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, w którym wykonywana będzie praktyka". SKANDAL!

1 min czytania
Aktualności

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

 

Na stronie internetowej okręgowej izby pip w Koszalinie opublikowano wniosek indywidualnej praktyki o wpis do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Na stronie 4 wniosku wymieniono załączniki. Pod pozycją 5 w załącznikach figuruje: "kserokopia umowy z podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, w którym wykonywana będzie praktyka".

Natomiast zapisy art. 102 ustawy o działalności leczniczej, który reguluje zakres danych zawartych we wniosku o wpis do przedmiotowego rejestru nie zobowiązują pielęgniarki i położnej do załączania do wniosku "kserokopii umowy z podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, w którym wykonywana będzie praktyka". Także zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 września 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych objętych wpisem do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz szczegółowego trybu postępowania w sprawach dokonywania wpisów, zmian w rejestrze oraz wykreśleń z tego rejestru przedmiotowy wniosek zawiera między innymi tylko: "nazwę przedsiębiorstwa podmiotu leczniczego, w przypadku indywidualnej praktyki . . . wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego".

Wobec powyższego należy stwierdzić, że wniosek opublikowany na stronie internetowej izby pip w Koszalinie jest sprzeczny z regulacjami prawnymi i narusza prawo pielęgniarek i położnych w zakresie swobody prowadzenia działalności gospodarczej. 

Zobacz treść pisma do przewodniczącej okręgowej izby pip w Koszalinie (do wiadomości naczelnej izby pip).

Zobacz przedmiotowy wniosek opublikowany na stronie internetowej izby pip w Koszalinie.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze