Izby pielęgniarek – nowe siedziby, horrendalnie wysokie wynagrodzenia nie przekładają się na skuteczne działanie.

2 min czytania
Aktualności
Izby pielęgniarek – nowe siedziby, horrendalnie wysokie wynagrodzenia nie przekładają się na skuteczne działanie.

Refleksje w sprawie stanu polskiego pielęgniarstwa…

W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieściła artykuł redakcyjny pt. Święto Pielęgniarek – chocholi taniec pielęgniarstwa. Czytelników pielęgniarkii.info.pl zachęcamy do lektury powyższego felietonu. Przedstawiliśmy w nim bardzo subiektywny obraz polskiego pielęgniarstwa – pełnego sprzeczności i absurdów. Zadajemy w nim wiele razy pytanie: jak to możliwe? Niestety obraz wyłaniający się z przedmiotowego artykułu nie napawa optymizmem.

Z jednej strony mamy stały przekaz o zwiększaniu uprawnień pielęgniarek i wzroście prestiżu zawodu. Z drugiej fakty, które odzwierciedlają szarą rzeczywistość. Wniosek jest jeden – polskie pielęgniarstwo jest chore. Nie tylko ze względu na patologiczny podział pielęgniarek na „lepsze i gorsze” ale przede wszystkim na kompletne rozregulowanie systemu zwanego „pielęgniarstwem”. Rolą organizacji pielęgniarskich – izby i związku – jest dokonanie oceny obecnej sytuacji w pielęgniarstwie. Następnie wypracowanie celów jakie należy zrealizować aby nastąpiła naprawa obecnej sytuacji. Jedno jest pewne… Polskie pielęgniarstwo umiera… Ten stan jest wypadkową braku skuteczności w działaniach izby i związku pielęgniarek.

Dalsza część artykułu pod sondą…

Z jakiego źródła najczęściej korzystasz w celu uzyskania aktualnych informacji w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych?

Dalsza część artykułu…

Frazesy należy zastąpić skutecznym działaniem na rzecz personelu pielęgniarskiego. Coś zdecydowanie nie zafunkcjonowało. Izby pielęgniarskie – bogata finansowo i logistycznie organizacja wykazała się totalnym brakiem skuteczności. Nowe siedziby, horrendalnie wysokie wynagrodzenia działaczy izbowych nie są receptą na skuteczne działanie. Do poruszanych zagadnień w przedmiotowym artykule będziemy wracać na łamach portalu. Jeszcze raz zachęcamy do lektury artykułu, który odbił się szerokim echem w naszym środowisku zawodowym – liczne telefony oraz maile do redakcji portalu.

Artykuł uzyskał wysoką ocenę – 4,7 w 5-punktowej skali. Natomiast w sondzie zamieszczonej pod artykułem ponad 96% respondentów „zdecydowanie zgadza się” i „raczej tak” z tezami zawartymi w przedmiotowym artykule. Nadal można wziąć udział w sondzie…

Natomiast poniżej publikujemy jeden z komentarzy zamieszczony pod postem na Facebooku:

Niestety ale pielęgniarstwo to wielkie szambo. Ideologia pielęgniarstwa bardzo piękna ale w dzisiejszych czasach zniszczona. To ,,praca ” wszystkich rządów i ministrów od ponad 30 lat. Jak można zamieszczać hasła ,,pacjent najważniejszy”, ,,szpital przyjazny dla pacjenta itd kiedy nie ma norm zatrudnienia pielęgniarek, kiedy pielęgniarka powinna zająć się w 100 % pielęgnacją pacjenta, to wypisuje stosy biurokracji. Najpierw w komputerze potem to samo przenosi na papier i jeszcze na wewnętrzne zeszyciki. Między odłączaniem kroplówek podaję posiłki. Przyjęcia pacjentów w sposób chaotyczny bo przecież trzeba jeszcze nakarmić pacjentów itp. Jak ma być dobrze? A całe te podwyżki to wrzucony kij w mrowisko. Następny bubel rządzących. Ustawa interpretowana jak kto chce i to w obliczu prawa. To celowa zagłada psychologiczna. Ile można walczyć? W końcu ,,ofiara” się podda i o nic nie będzie walczyć, będzie pracować stłamszona jak niewolnik.

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 65

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8224 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – ministerstwo o 4 krokach.