Jak zarabiać 20 000 PLN jako pielęgniarka?

5 min czytania
AktualnościPraca za granicą
Jak zarabiać 20 000 PLN jako pielęgniarka?

Jak zarabiać 20.000 PLN jako Pielęgniarka?

Od ponad 3 lat pomagamy polskim Pielęgniarkom stanąć na nogi finansowo i zacząć zarabiać dobre pieniądze. Pomagamy im wyjechać do Norwegii, odnaleźć się tam i zacząć pracę. Pomogliśmy w ten sposób ponad 100 Pielęgniarkom. Typowe problemy, o których od Was słyszymy podczas rozmów to brak czasu, praca na 2 etaty, walka o pieniądze, brak szacunku, ciągły stres i permanentne niewyspanie.

Wyobraź sobie, że jesteś wypoczęta i w świetnym humorze idziesz do pracy, w której panuje miła atmosfera, jesteś doceniona za to co robisz i w dodatku ta praca pozwala Ci żyć na bardzo dobrym poziomie finansowym.

Kilka słów o korzyściach pracy w Norwegii:

– Bierzesz udział w 9 miesięcznym kursie językowym  przygotowującym do pracy w Norwegii w całości opłaconym przez pracodawcę.   

– Otrzymujesz opiekuna od początku do końca trwania kontraktu. Opiekunowie z Open Europe służą wiedzą i wsparciem. Cokolwiek się dzieje pomagamy i wspólnie dążymy do tego byś znalazła się w Norwegii.

– Masz gwarancję kontraktu na 27 miesięcy.

– Zdobywasz międzynarodowe doświadczenie jako pielęgniarka w kraju gdzie, pielęgniarstwo jest elitarnym i szanowanym zawodem.

– Otrzymujesz atrakcyjne wynagrodzenie oscylujące wokół ~20.000 PLN/mc (w zależności od ilości przepracowanych godzin.

Zarobki Pielęgniarek w 2019

Jak wiecie zarobki Pielęgniarek w Polsce nie są imponujące. Można łatwo ulec złudzeniu propagandy, że Pielęgniarki nagle zaczęły zarabiać duże pieniądze. Przeciętne zarobki Pielęgniarki w Polsce wahają się od 2 tys. do 4 tys., oczywiście w zależności od miejsca, stażu i umowy.

Jak przedstawiają się zarobki dla Pielęgniarek w Norwegii?

– płaca godzinowa 223 NOK – 283 NOK brutto,

+56 NOK za godzinę nocną,

+50 NOK za weekendową,

133% dodatku za prace w święta,

100% stawki podstawowej za każda nadgodzinę.

Warto dodać, że przez czas trwania kontraktu macie 10% ulgę podatkową (zwrot około 20.000 PLN raz do roku zazwyczaj w czerwcu) i co roku dostajecie kolejne 10,2% od zarobków na wakacje (ok. 20.000 PL)

Ile może zaoszczędzić Pielęgniarka po 2 latach pracy?

Pracując w Norwegii i żyjąc na normalnym poziomie czyli wliczamy w to wyjścia od czasu do czasu do kina czy restauracji, Pielęgniarka jest w stanie odłożyć 200.000 – 300.000 PLN w ciągu trwania kontraktu. Taką statystykę możemy zaobserwować wśród naszych podopiecznych, z którymi rozmawiamy po zakończonych kontraktach.

Norwegia                                                                 Polska

Większość osób podchodzących do projektu wyjeżdża, żeby kupić po dwóch latach mieszkanie (w Polsce kredyt to około 30-35 lat) lub uzbierać na emeryturę. Są też tacy którzy, chcą po prostu mieć fajne życie i móc jeździć po świecie finansując to z pracy w Norwegii. Coraz więcej naszych podopiecznych po zakończeniu kontraktu zdobywając doświadczenie otworzyło sobie furtkę by jeździć do Norwegii tylko na okres  wakacyjny, dzięki czemu odkłada znaczą część gotówki w miesiącach gdzie jest bardzo dużo pracy. Po powrocie z Norwegii Pielęgniarki doskonale znają język norweski co umożliwia im pracę w polskich placówkach, które obsługują norweskich pacjentów i tak jest to niszowa umiejętność więc zarobki są też nietypowe.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zarobkach i oszczędnościach KLIKNIJ TUTAJ

Koszty, życia w Norwegii

Koszty życia w Norwegii są wyższe niż w Polsce jednak różnica wysokości wynagrodzeń jest jeszcze wyższa. W przybliżeniu zarabiacie 8 razy więcej, a drożej jest 4 razy. To oczywiście zależy od miejsca, są droższe i tańsze, tak jak w Polsce.

Poniżej przykładowe ceny na 2019 rok:

– Chleb Loff – 3 PLN,

– Majonez, 0,38 kg – 6 PLN,

– Jajka, 12 sztuk, – 12 PLN,

– Ziemniaki 1 kg– 6,5 PLN,

– Pieczarki, 0,25 kg – 3,5 PLN,

– Mąka 1 kg – 4,5 PLN,

– Makaron spaghetti, 1 kg – 5 PLN,

– Sos do spaghetti, 0,5 l – 4,4 PLN,

– Ryż, 1kg – 13 PLN

Najlepiej o kosztach życia opowiada Index Big Maca, wykorzystywany jako wskaźnik ekonomiczny porównania parytetu siły nabywczej.

     Norwegia                                                           Polska

 Jak wygląda praca Pielęgniarki w Norwegii ?

Praca Pielęgniarki nie jest znacznie różna od tej, którą wykonujecie na co dzień w szpitalu, mimo że odbywa się głównie w domach opieki. Norweskie domy opieki to tzw. „małe szpitale” czyli miejsca gdzie trafiają pacjenci np. po operacji. Pielęgniarka w Norwegii może pracować na dyspozytorni, przyjmując zgłoszenia wewnętrze i zewnętrzne a następnie rozdziela zadania między personelem. Z bardziej oczywistych działań jest to, że Pielęgniarka dba o opatrunki, rany, przygotowanie leków lub ich sprawdzenie. Oczywiście Pielęgniarka czasem też sama wykonuje zadania, które zleca, wszystko zależy od sytuacji i miejsca.           

W Norwegii Pielęgniarka ma większą odpowiedzialność i decyzyjność. Pełni role lidera ponieważ wyznacza pracę asystentom, utrzymuje kontakt z lekarzem, który przyjeżdża do ośrodka raz w tygodniu oraz odpowiada za kontakt z rodziną pacjenta bo naturalnie wie najwięcej.

Jeśli chcielibyście posłuchać opowieści jednej z naszych pielęgniarek o jej pracy w Norwegii KLIKNIJ TUTAJ

      Norwegia                                                       Polska

 

Co trzeba zrobić, żeby wyjechać?

1. Przechodzisz rozmowę rekrutacyjną.
2. Rozpoczynasz naukę języka norweskiego.
3. Uczestniczysz w praktykach i dwutygodniowym obozie medyczno-językowym.
4. Wyjeżdżasz do pracy w Norwegii.  

Jeżeli naprawdę chcesz zmienić życie na lepsze to jesteśmy po to, żeby pokazać Ci drogę. Sprawdź jakie masz możliwości wchodząc na stronę www.openeu.pl                                 Doradzimy Ci, co w Twojej sytuacji możesz zrobić i zasugerujemy najlepsze rozwiązanie.

Masz pytania? Skontaktuj się: [email protected] lub 669 111 406

Patryk Jasiński

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8989 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
Komentarze