Jaka jest (od lat) taktyka ministra zdrowia? Powołuje … zespoły! Zobacz, jakie są tego fantastyczne efekty.

1 min czytania
Aktualności
Jaka jest (od lat) taktyka ministra zdrowia? Powołuje … zespoły! Zobacz, jakie są tego fantastyczne efekty.

 

Ministerstwo zdrowia pod koniec lutego 2015 roku informuje:

"W odniesieniu do drugiego pytania, dotyczącego wdrażania propozycji rozwiązań wypracowanych w ramach prac merytorycznych Zespołów powołanych przez Ministra Zdrowia, uprzejmie informuję, że w Ministerstwie Zdrowia zostały podjęte już działania legislacyjne w zakresie wprowadzenia zmian do ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2014 r. poz.1435, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (Dz. U. Nr 174, poz. 1038, z późn zm.). W tym celu, zgodnie z procedurą legislacyjną obowiązującą w Ministerstwie Zdrowia, został przygotowany projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych, w którym zostały przedstawione propozycje wypracowane przez Zespół do spraw analizy przepisów dotyczących wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej, powołanego zarządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 2 kwietnia 2012 r. (Dz. Urzęd. Min. Zdrow. z 2012 r. poz.12 i 32). Informuję, że w najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje co do kierunków dalszych działań w tym zakresie".

 

Super! Minister zdrowia powołuje "Zespół" zarządzeniem z dnia 2 kwietnia 2012 roku. W dniu 27 lutego 2015 roku (już po trzech latach) ministerstwo zdrowia informuje, że "w najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje co do kierunków dalszych działań w tym zakresie". 

Po trzech latach od dnia powołania "Zespołu" taka optymistyczna wiadomość!

Teraz wiem jak ważne jest pielęgniarstwo dla Pana ministra i Departamentu Pielęgniarek i Położnych. Nie mogę się doczekać "decyzji co do kierunków dalszych działań".

Mimo wszystko myślę sobie, że pośpiech jest złym doradcą i lepiej powołać "Nowy Zespół". Przecież  "co nagle to po diable".     

Panie Ministrze! Prosimy więcej takich "Zespołów"! 

 

pielęgniarz Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze