Jaki termometr bezdotykowy wybrać

2 min czytania
Aktualności
Jaki termometr bezdotykowy wybrać

Termometr to urządzenie, które każdy z nas powinien mieć w swojej domowej apteczce. Pozwala zmierzyć temperaturę ciała, gdy podejrzewamy u siebie osłabienie lub gorączkę, a tym samym przekonać nas, że warto udać się po poradę do lekarza. Oczywiście poszczególne typy termometrów różnią się nie tylko funkcjonalnością i sposobem użycia, ale również metodą pomiaru temperatury. Na przestrzeni ostatnich lat tradycyjne termometry wypełnione szkodliwą dla zdrowia rtęcią w wielu domach zostały zastąpione przez termometr elektroniczny. W okresie pandemii coraz powszechniej zaczęto wykorzystywać termometry bezdotykowe. To urządzenie bardzo higieniczne i wygodne w obsłudze, pozwalające na błyskawiczny pomiar temperatury. Pomiar bezdotykowy ma również tę zaletę, że możemy sprawdzić, czy nasze pociechy mają gorączkę, bez wybudzania ich z regenerującego w okresie choroby snu. Jaki termometr bezdotykowy będzie cechowała wysoka dokładność pomiaru, komfort użytkowania, a także niezawodność? Poszukując takiego modelu, warto sprawdzić ranking termometrów bezdotykowych.

  • Termometry bezdotykowe – higiena i precyzja pomiaru temperatury
  • Zbadaj temperaturę ciała dziecka bez wybudzania go ze snu
  • Jaki termometr bezdotykowy wybrać?
  • Gotze & Jensen UFR102 – najlepszy termometr bezdotykowy na rynku

Termometry bezdotykowe – higiena i precyzja pomiaru temperatury

W domowych apteczkach coraz rzadziej spotykamy tradycyjne termometry rtęciowe. Rezygnacja z tego rodzaju urządzeń do pomiaru temperatury ciała wynika ze stale rosnącej świadomości w zakresie troski o zdrowie, choćby naszych pociech. Po rozbiciu takiego termometru uwolniona z niego rtęć, substancja silnie trująca, może być bardzo niebezpieczna dla domowników. Coraz częściej stawiamy więc na termometry bezdotykowe, które cechuje wyjątkowa precyzja pomiaru, a także higiena użytkowania, gdyż samo urządzenie mierzy temperaturę z pewnej odległości, bez kontaktu z ciałem pacjenta.

Zbadaj temperaturę ciała dziecka bez wybudzania go ze snu

Termometr bezdotykowy jest także dużo bardziej funkcjonalny od modeli rtęciowych czy elektronicznych. Rodzice bardzo często nie chcą budzić maluchów, które gorączkują, mając świadomość tego, jak kojący dla ich zdrowia pozostaje w okresie choroby sen. Modele bezdotykowe rozwiązują ten problem. Precyzyjny pomiar jest możliwy bez kontaktu urządzenia ze skórą dziecka, dzięki czemu nie musimy wybudzać go z regenerującego snu. Co kluczowe – w łatwy i wygodny sposób zmierzymy nim także temperaturę obiektów czy płynów, jak choćby wody do kąpania niemowlaka.

Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Modele bezdotykowe wyróżnia kilka cech, które decydują o przewadze nad tradycyjnymi termometrami. Z pewnością będzie to wygoda użycia, higieniczność, bezpieczeństwo dla zdrowia (z powodu braku rtęci), a przede wszystkim szybkość i precyzja działania. Decydując się na zakup termometru bezdotykowego, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które uczynią urządzenie jeszcze bardziej pomocnym i funkcjonalnym. Czytelny panel LCD będzie dużym atutem, szczególnie dla osób z kiepskim wzrokiem. Automatyczne wyłączanie to kolejna istotna cecha, która uratuje sprzęt przed zbędnym rozładowywaniem baterii w spoczynku.

Gotze & Jensen UFR102 – najlepszy termometr bezdotykowy na rynku

W rankingu najlepszych termometrów bezdotykowych przygotowanym przez sklep internetowy Media Expert (https://www.mediaexpert.pl/poradniki/male-agd/ranking-termometry-bezdotykowe) niepodzielnie króluje model Gotze & Jensen UFR102, wyposażony w duży wyświetlacz LCD, automatyczne wyłączanie po upływie 60 s, przydatną w obserwacji gorączki pamięć 20 ostatnich pomiarów. Wyróżnia go także niezwykła szybkość pracy – mierzy temperaturę ciała i obiektów już w ciągu sekundy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościSkładki ściągane przez izbę

Izby pielęgniarek – zarobki działaczy a wynagrodzenie ministra spraw zagranicznych.

1 min czytania
Działacz izby pielęgniarek – „najwyższe kierownictwo izby powinno zarabiać godnie… Pielęgniarki i położne są oburzone działaniami izby pielęgniarek w zakresie składek członkowskich….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNormy zatrudnienia

Pielęgniarki - normy zatrudnienia fikcją.

1 min czytania
Jak szpital wykazywał do NFZ liczbę pielęgniarek We wrześniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, Redakcja cytuje za Najwyższą Izbą Kontroli fragment…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychWynagrodzenia pielęgniarek

Jak związek pielęgniarek podzielił pielęgniarki na gorsze i lepsze.

2 min czytania
Wynagrodzenia w podmiotach leczniczych Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych jest organizacją, która powinna walczyć o należne miejsce zawodu pielęgniarki i położnej…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki w izbach pielęgniarek – 28 tys. złotych miesięcznie.