Klęska czy zwycięstwo? Wczoraj liderzy OZZPiP byli przedstawiani jako bohaterowie, którzy zmusili premiera do spotkania. Widzę to inaczej. Osiem dni przedstawiciele związku zawodowego pielęgniarek i położnych … czekali na premiera. I … wypili kawę.

2 min czytania
Aktualności

Klęska czy zwycięstwo? Wczoraj liderzy OZZPiP byli przedstawiani jako bohaterowie, którzy zmusili premiera do spotkania. Ja to widzę inaczej. Osiem dni przedstawiciele związku zawodowego pielęgniarek i położnych … czekali na premiera.  Warto było? Po co stawiano takie żądanie. Dlaczego nie przedstawiono konkretnych postulatów i od ich realizacji nie warunkowano opuszczenia Kancelarii Rady Ministrów? ( jeśli już doszło do okupacji).

W zamian usłyszeliśmy wczoraj, że pielęgniarki i położne 'nigdy nie odejdą od łóżek pacjentów’.

To jest prowadzenie negocjacji?

W jakim świetle, wobec tej deklaracji przedstawiono pielęgniarki i położne, które  w poprzednim roku w walce o sprawiedliwą realizację październikowych podwyżek – w kilku miastach Polski odchodziły od łóżek?

Oto kilka linek z archiwum Portalu –

500 pielęgniarek w szpitalu w Chełmie (Lubelskie) odeszło dzisiaj na pięć godzin od łóżek pacjentów.

Od 6 dni trwa strajk pielęgniarek w szpitalu w Chełmie. Pacjentami zajmują się….pielęgniarki oddziałowe i lekarze. Strajk trwa naprzemiennie pięć lub 12 godzin. Pielęgniarki okupują pomieszczenia dyrekcji.

Pielęgniarki ze szpitala w Chełmie przygotowują się do strajku głodowego. Wstępnie za zaostrzeniem protestu opowiedziało się ponad 90% pielęgniarek i położnych. Trwający od 11 października konflikt z dyrekcją dotyczy podwyżek.

Co znaczą wobec powyżej zawartych informacji słowa rzecznika prasowego OZZPiP, że 'nigdy nie odejdą od łóżek pacjentów’? Gdybym ja był pracownikiem – pielęgniarzem w Chełmie to czuł bym sie tak, jakby napluto mi w twarz.

Czy liderzy OZZPiP reprezentują interesy pacjentów czy pielęgniarek i położnych? Warto zastanowić się nad tą kwestią zanim wypowiada się takie deklaracje! Kto upoważnił  rzecznika OZZPiP do zaprezentowania takiego stanowiska?

Ponadto dowiedzieliśmy się wczoraj, że to na życzenie liderów OZZPiP nie było kamer telewizyjnych podczas spotkania z premierem. Zaiste, dziwna sprawa. Niezrozumiała. Dlaczego nie wykorzystano okazji, aby w sposób rzeczowy i merytoryczny przedstawić milionom Polakom przyczyn akcji strajkowej oraz postulatów naszego środowiska zawodowego.

Natomiast poinformowano NAS, że pielęgniarki – liderki OZZPiP ładnie wyglądały, bo 'chciały zadowolić premiera’.

Klęska czy zwycięstwo?

KOMPROMITACJA!!!

Mariusz Mielcarek

P.S Bohaterami tego protestu nie są liderki OZZPiP lecz pielęgniarki i położne z 'białego miasteczka’ przed Kancelarią Rady Ministrów. 'Białe miasteczko’ to obecnie jedyna karta przetargowa w prowadzonym proteście.

Zobacz także:

Obserwator: Znowu niesmak – niestety. Dziś można było oglądać konferencję prasową z czterema naszymi przedstawicielkami, które były-okupowały przez kilka dni siedzibę Rady Ministrów. Cóż, szkoda na to było patrzeć. Naprawdę! Dzisiejsza rozmowa przed kamerami, ich narzekania i utyskiwania są po prostu żenujące, nie przystające osobom na stanowiskach w pionie pielęgniarskim. Po raz kolejny okazało się jednak, że jeszcze …

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7787 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek pisze zadziwiające stanowisko.

3 min czytania
Decydenci mają nowe pomysły w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek a izba pielęgniarek pisze stanowiska – zdumiewające Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie za wyższe wykształcenie 400 PLN większe.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki Zakres obowiązków: Opieka nad pacjentami zakładu. Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poseł walczy o ich płace. Zapomniał o jednym.

4 min czytania
W sejmie o wynagrodzeniach pielęgniarek Posiedzenie sejmu w dniu 25 maja 2023 roku. Wicemarszałek Ryszard Terlecki: Przystępujemy do kolejnego pytania. Posłowie Dariusz…
Komentarze