Kolejne pielęgniarki pisały test specjalizacyjny. Podajemy najwyższą i najniższą liczbę uzyskanych punktów.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Kolejne pielęgniarki pisały test specjalizacyjny. Podajemy najwyższą i najniższą liczbę uzyskanych punktów.

Specjalizacja dla pielęgniarek

Celem kształcenia w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego jest aktualizowanie wiedzy i umiejętności dotyczących pielęgniarstwa internistycznego. Uzyskanie tytułu specjalisty popartego uzyskaniem przez pielęgniarkę specjalistycznych kwalifikacji w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego oraz nabyciem umiejętności uprawniających do samodzielnego podejmowania świadczeń przewidzianych dla pielęgniarki po uzyskaniu tytułu specjalisty z pielęgniarstwa internistycznego.

W latach 2018-2024 ponad 13,3 tys. pielęgniarek uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie.

Pielęgniarki z tytułem specjalisty

Egzamin w sesji wiosennej odbył się we wtorek 18.03.2025 r. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki zmagań pielęgniarek.

Liczba osób zakwalifikowanych na egzamin497
Liczba osób przystępujących do egzaminu482
Liczba osób nieobecnych na egzaminie15
Liczba osób, które uzyskały wynik pozytywny477
Liczba osób, które uzyskały wynik negatywny5
Wynik najwyższy136
Wynik najniższy44
Zdawalność 98,96 %
Średnia punktów z egzaminu123,51

Najlepsze wyniki osiągnęli kursanci z ośrodka KORA MEDICA sp. z o.o. w Gdyni (średnia punktów na egzaminie to 136).

źródło danych: ckppip.edu.pl

Pielęgniarstwo internistyczne – wykaz literatury 

W Sklepie Pielęgniarek i Położnych dostępna jest pozycja, która sprawdzi się w przygotowaniach do odbycia przedmiotowej specjalizacji.

D. Talarska, D. Zozulińska-Ziółkiewicz: Pielęgniarstwo internistyczne. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017 (dodruk 2022)

II uaktualnione wydanie publikacji, która zyskała uznanie wielu Czytelników. Ogromnym atutem książki jest sposób prezentowania wiedzy – zwięzła forma, syntetyczne omówienie postępowania pielęgniarskiego w poszczególnych jednostkach chorobowych z uwzględnieniem najważniejszych problemów pielęgnacyjnych.

Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunku pielęgniarstwo i pielęgniarek pracujących na oddziałach internistycznych, a także przygotowujących się do egzaminów w ramach kształcenia podyplomowego. Może być również pomocna dla osób sprawujących profesjonalną opiekę, np. dla pracowników socjalnych lub asystentek osób przewlekle chorych.

źródło: pzwl.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

821 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki z grupy 2 - szpital musi wypłacić im należne wynagrodzenia. Do 90 tys. złotych.

1 min czytania
Szpital przegrał batalię sądową z pielęgniarkami z grupy 2. Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sytuacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w…
Aktualności

Dlaczego białko jest tak ważne? Kluczowa rola w funkcjonowaniu organizmu

2 min czytania
Dietetycy bardzo często powtarzają, jak ogromną rolę w zbilansowanej diecie odgrywają białka. Dlaczego jednak tak właściwie jest? Jaka jest ich funkcja i…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – propozycja kwoty dodatku za wykształcenie. 

2 min czytania
Propozycja padła w sejmie podczas dyskusji o siatce płac pielęgniarek. Redakcja pielegniarki.info.pl przedstawia kolejną wypowiedz, która padla podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej…
Komentarze