Kolejne tysiące zakażonych pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Kolejne tysiące zakażonych pielęgniarek.


Zakażone pielęgniarki

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco informuje o zakażeniach naszych koleżanek i kolegów, a także tych z nich, którzy przebywają na kwarantannie/izolacji domowej.

Rosnące liczby zakażeń

Ministerstwo Zdrowia systematycznie aktualizuje informacje odnośnie zakażonych pielęgniarek. Przekazujemy je Państwu na bieżąco. Zgodnie z nimi, możemy zauważyć gwałtowne przyrosty zakażeń. Dane dotyczące poprzednich okresów kształtują się następująco.

• od początku pandemii do 14 września – 2 393

• od początku pandemii do 20 września – 3 276

• od początku pandemii do 12 października – 6 452

• od początku pandemii do 26 października – 15 228

• od początku pandemii do 9 listopada – 27 434

Nowe dane ministerstwa

Ostatnie dane dotyczyły okresu od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 do 16 listopada – liczba zakażonych pielęgniarek wynosiła wtedy 35 254. Dzisiejsze dane dotyczą okresu od początku pandemii do 1 grudnia – liczba ta wzrosła do 40 669.

Z powyższych danych wynika, że w ciągu 15 dni (od 16 listopada – do 1 grudnia) doszło do ponad 5 tys. kolejnych zakażeń wśród pielęgniarek.

Źródłem powyższych danych jest rejestr EWP testy.

Pielęgniarki na kwarantannie

Warto także podkreślić wzrastającą liczbę pielęgniarek przebywających na kwarantannie/izolacji domowej. Od początku pandemii do 1 grudnia liczba ta wynosiła 147 783 pielęgniarek.

Dane dotyczące kwarantanny są zgodne z danymi z rejestru EWP kwarantanna.

Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7239 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Takie pielęgniarki powinny być eliminowane.

2 min czytania
Pielęgniarki zamieszane w przestępczy proceder Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji – na terenie województw śląskiego, lubelskiego i pomorskiego – zatrzymali 14…
AktualnościNowa siatka płac

MZ – podział pielęgniarek na grupy nie jest siatką płac.

3 min czytania
Wynagrodzenie pielęgniarek określone w ustawie nie jest siatką płac W dzisiejszym niedzielnym artykule Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pragnę się podzielić z…
AktualnościPielęgniarki w pandemii

Przestępczy proceder pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki przestępcami Media od kilku tygodni informują o sprawie pielęgniarek z Kalisza, które zhańbiły zawód pielęgniarki – zawód zaufania publicznego. Trzy pielęgniarki…
Komentarze