Komentarz na Portalu: Nie przesadzajmy z paniką! Jestem pielęgniarką, pracuję na OIOMie, gdzie leży 3 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem AH1N1. 3 KOMENTARZE.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo a GRYPA A/H1N1
Komentarz na Portalu: Nie przesadzajmy z paniką! Jestem pielęgniarką, pracuję na OIOMie, gdzie leży 3 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem AH1N1. 3 KOMENTARZE.

guzik Data: 2009-11-22 14:56:08

Nie przesadzajmy z paniką! Ja pracuję na OIOMie, gdzie leży 3 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem AH1N1. Stosujemy raczej zwykłe środki ochronne, odizolowane pozostałych pacjentów i jakoś nikt się nie zaraził. Przede wszystkim należy dbac o siebie, bo wirus zaatakuje osobę osłabioną – wysypiąc się, odpocząć w domu, dobrze odżywiac, nie przegrzewać, nie wychłodzić. Nic wielkiego. Jednak trudno wymagac od pielęgniarek, aby dbały o siebie, gdy pracują na 3 etatach. Pozdrawiam wszystkie koleżanki, więcej uśmiechu i solidarności!

 

guzik Data: 2009-11-22 15:02:49

Dodam jeszcze, że nikt z nas nie dostał Tamiflu -tylko chorzy pacjenci (mamy zapewnienie dyrekcji, że jakby co, to fundują leczenie). A co z ochroną przed innymi zakażeniami – przecież każdy kto przychodzi do szpitala mógłby nas czymś zarazić-gruźlicą, AIDS, HCV itd. Nie dajmy się zwariować.

Zobacz komentowany artykuł

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7710 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

W cztery lata tysiąc pielęgniarek zostało specjalistami w tej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Pielęgniarstwo opieki długoterminowej Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej ma na celu przygotować pielęgniarki do udzielania specjalistycznych świadczeń zdrowotnychw zakresie opieki…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka z grupy 2 zarabia według OZZPiP ponad 13 tys. brutto brutto.

2 min czytania
Związek pielęgniarek podaje obecną wysokość wynagrodzeń pielęgniarek i położnych Pani przewodnicząca Krystyna Ptok w uzasadnieniu do ustawy o wynagrodzeniu personelu pielęgniarskiego, którą…
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
Komentarze