Komplet ręczników dla pielęgniarek przechodzących na emeryturę.

2 min czytania
Aktualności
Komplet ręczników dla pielęgniarek przechodzących na emeryturę.

Zasiłek dla pielęgniarek z izb

Pomoc dla pielęgniarek emerytek

Na przykładzie Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach informowaliśmy pielęgniarki i położne o należnej jednorazowej gratyfikacji pieniężnej. Zasiłek ten można uzyskać nabywając prawa emerytalne. Więcej w tej sprawie przeczytasz w artykule pt. Gratyfikacja emerytalna dla pielęgniarek z izb.

Temat ten wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Jedna z pielęgniarek wspomniała, że nie otrzymała pieniężnego zasiłku, a komplet ręczników. Poniżej jej wypowiedź.

U nas 0 zł. Komplet ręczników po roku od przejścia na emeryturę, za 40 lat pracy w szpitalu przy łóżku chorego. Ręczniki na otarcie łez.

pielęgniarka

Pielęgniarki o gratyfikacji emerytalnej z izb pielęgniarskich

Poniżej przedstawiamy więcej komentarzy, które zawierają opinie pielęgniarek i położnych na temat gratyfikacji emerytalnej przyznawanej lub nie przez izby pielęgniarskie.

  • 500 zł? To jakaś kpina. Żałosne związki, żałosna kwota…
  • 500 zł to po prostu kpina.
  • To jest poprostu kpina z pielęgniarek odchodzących na emerytury. Po 40 kilku latach pracy 500 zł? Kpina, jeszcze raz kpina.
  • Żenada. Przecież Panie z Izb mają wykaz pielęgniarek które osiągnęły wiek emerytalny. Płacąc przez cały okres pracy składki mam upominać się o te marne pieniądze? Czy Panie z Izb nie wstydzą się? Przecież ich wynagrodzenia to są pieniądze z naszych składek.
  • Taka gratyfikacja powinna przysługiwać każdej pielęgniarce odchodzącej na emeryturę, bez składania bzdurnych wniosków. Przez 40lat płacone składki i w zamian co…. I słowa dziękuję na zakończenie pracy. Żenujące i bardzo przykre
  • To są jaja. Pielęgniarki odchodzące na emeryturę powinny dostawać odprawę z Izb za wszystkie lata pracy i składki. Przynajmniej tak skromnie 5000zł. Za stracone zdrowie psychiczne i fizyczne

Odprawa emerytalna równa jednej pensji pielęgniarki

  • Jedna pensja to minimum odprawy emerytalnej. Wystarczającą pensję otrzymują w regionach w Izbach Pielęgniarskich. A tu po 35-37-40 latach taka gratyfikacja. Naprawdę powinnyśmy w całym kraju przestać płacić składki, które mamy wręcz wyszarpywane z portfela..
  • A może wystarczyłoby zwolnić pracujące ,,emerytki” z płacenia składek. a nie robić łaskę z wypłatą gratyfikacji. Wysokość jest żenująca, a w końcu to nasze składkowe pieniądze.
  • I po co te wnioski. Obligatoryjnie wszystkie pielęgniarki płacą składki na izby. A nuż się uda i któraś emerytka nie złoży wniosku. Żenada i kpiny te izby.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 38

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki - pomysł ministerstwa na nową specjalizację.