Komunikat Prezydium Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia w sprawie zagwarantowania uzyskanych październikowych podwyżek szczególnie w stosunku do tych osób, które ten wzrost wynagrodzeń otrzymały w postaci okresowego dodatku.

2 min czytania
Aktualności

Warszawa 13.06.2007r.

Komunikat
Po spotkaniu Prezydium Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia

1.Prezydium Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia omówiło przesłany w dniu12.czerwca 2007r kolejny [trzeci] projekt zmiany ustawy o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń.
Przypominamy, ze ustawa ta na mocy, której nastąpił od 01.10.2006 wzrost wynagrodzeń wygasa z dniem 31.12.2007r.
Rada Sekcji Krajowej podjęła, więc działania mające na celu zagwarantowanie uzyskanych podwyżek również w latach następnych, szczególnie w stosunku do tych osób, które ten wzrost wynagrodzeń otrzymały w postaci okresowego dodatku.

2.Wobec przedłużających się negocjacji z przedstawicielami strony rządowej i Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie przedłużenia obowiązywania ustawy podwyżkowej na rok 2008 i lata następne, Prezydium Rady KSSZ działając w oparciu o uchwały Rady Sekcji postanawia ogłosić z dniem 14 czerwca 2007 r. pogotowie strajkowe dla wszystkich struktur regionalnych należących do Krajowej Sekcji Służby Zdrowia.
Zwracamy się do wszystkich naszych struktur o wszczynanie procedur sporów zbiorowych [ w wypadku gdy działania takie nie zostały jeszcze podjęte] oraz oflagowanie budynków i siedzib organizacji związkowych służby zdrowia.
Prezydium Rady Sekcji zwróci się do Rady Sekretariatu o pilne zbadanie możliwości prawnych i ewentualnie wystąpienie do Prezydium Komisji Krajowej o wyrażenie zgody na rozpoczęcie sporu zbiorowego z Rządem.
O dalszych działaniach będziemy niezwłocznie informować, jak również o wynikach prowadzonych negocjacji z Rządem.
Informujemy, że mające się odbyć w dniu dzisiejszym spotkanie negocjacyjne zostało przełożone przez stronę rządową bezterminowo.

3.Manifestacja środowisk medycznych w Warszawie w dniu 19.06.2007r..
Jedynym organizatorem tej akcji jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.
Zbiórka od godziny 11 na Placu Zamkowym-przemarsz Traktem Królewskim pod Sejm i Urząd Rady Ministrów. Prosimy o liczny udział. Bliższych informacji i kwestii technicznych(parking autokarów) udziela sekretariat tel. (022-6321481)

źródło informacji: http://www.solidarnosc.org.pl/soz/

Zobacz także:

Ministerstwo zdrowia przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o październikowych podwyżkach z 2006 roku. Pracownicy ochrony zdrowia nie będą mieli ustawowo zagwarantowanych podwyżek w 2008 roku, bo ….. proponowane rozwiązanie nie wyodrębnia w kwocie zobowiązania Funduszu wobec świadczeniodawców środków na wynagrodzenia, lecz włącza je do środków przekazywanych na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006/2007/2008 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

Podwyżki wynagrodzeń 2006/2007/2008

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
Komentarze