Krzywda tysięcy pielęgniarek ma twarz tego człowieka.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Krzywda tysięcy pielęgniarek ma twarz tego człowieka.

Zawód pielęgniarki a działalność przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia

Niech pielęgniarki i położne nie zwiedzie kampanijny charakter poniższego materiału video, na którym o swoich zasługach wypowiada się obecny (jeszcze) przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Pan Tomasz Latos ma znaczący udział w wprowadzeniu w życie rozwiązań płacowych, które doprowadziły do odarcia z godności zawodowej rzeszy pielęgniarek i położnych. Jego działalność sprowadzała się do „przepchnięcia” przez komisje zdrowia ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych oraz jej nowelizacji.

Potrafił w ciągu 9 dni – od momentu wpływu projektu ustawy do sejmu do czasu uchwalenia jej przez sejm – przeprowadzić prace w komisji zdrowia i III czytania na plenarnym posiedzeniu sejmu(!).

To prawdziwe mistrzostwo świata. Na posiedzeniach komisji zdrowia zignorował głosy wyrażające sprzeciw wobec zapisom ustawy oraz ograniczał czas dyskusji.

Kapitalnym przykładem na sposób podejścia pana Latosa do kwestii wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest poniższy fragment wywiadu z dnia 31 lipca 2023 roku:

„Ogromnie poprawiły się kwestie wynagrodzeń, choć jak widać w dalszym ciągu są różnego rodzaju spory, nie tylko pomiędzy grupami zawodowymi, ale także w obrębie tych grup. To choćby spór o zróżnicowanie zarobków między pielęgniarkami z tytułem magistra, licencjatem i tymi, które są po szkołach licealnych. Środki finansowe zawsze dzielą, ale z pewnością jeśli będzie lepsza sytuacja finansowa szpitali, jeśli procedury będą lepiej wycenione, to stworzy się dodatkowa możliwość, aby dyrektorzy szpitali bez patrzenia na płacę minimalną mogli sami kształtować zarobki”.

Zobacz także:

Nawet trudno racjonalnie odnieść się do powyższej wypowiedzi posła PiS.

Szczególnie irytujący jest fakt, że pan Tomasz Latos jest… lekarzem. Czy naprawdę nie miał świadomości o realiach wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki i położne? A może po prostu uwierzył w swoja „lekarską boskość”, myśląc, że odgrywa epizod w kolejnym sezonie filmu „Bogowie”?

Niestety film został zerwany i pan Tomasz Latos w dniu 15 października 2023 roku musiał się ocknąć…

Mam nadzieję, że pan Tomasz Latos poniesie konsekwencje za wprowadzenie totalnego chaosu płacowego w podmiotach leczniczych oraz wpędzenie szpitali w gigantyczne odszkodowania dla pielęgniarek i położnych za nierówne traktowanie w zatrudnieniu oraz za degradację osób z grupy 2 wśród personelu medycznego.

Jego działalność zapewne zostanie szczegółowo prześwietlona. Paradoksalnie pan Latos jest… radiologiem.

Poniżej publikujemy pismo do pana Tomasza Latosa, które skierowała w dniu 4 lipca 2023 roku, redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Przewodniczący komisji nie odpowiedział na pismo. Być może w przypadku odpowiedzialności karnej… będzie musiał odpowiedzieć.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 216

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7998 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izby pielęgniarskie - wotum nieufności dla wiceprezesa.

2 min czytania
Działalność Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Położnych Rodzinnychul. Romana Maya 5664-500 Szamotuły Szamotuły, dnia 16.10.2023г. Stanowisko w sprawie artykułu opublikowanego…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - ponad 6 tys. pielęgniarek odbywa specjalizacje w jednej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pozwala pielęgniarce objąć specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym,…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek – poseł: ustawa jest zła, trzeba napisać ją od początku.

3 min czytania
W środę debata o wynagrodzeniach pielęgniarek. Zwycięży wazeliniarstwo czy potrzeba rozwiązania gigantycznego problemu W ostatnich artykułach redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze
×
Aktualności

Z jakimi objawami powinieneś zgłosić się do pulmonologa?