Kurs kwalifikacyjny dla pielęgniarek. Ponad 2 tys. miejsc.

2 min czytania
AktualnościSzkolenie pielęgniarek i położnych
Kurs kwalifikacyjny dla pielęgniarek. Ponad 2 tys. miejsc.

Kurs kwalifikacyjny dla pielęgniarek – pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki

Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki to kurs kwalifikacyjny, który przygotowuje pielęgniarki do objęcia kompleksową opieką pacjenta w każdym wieku.

Czas trwania kształcenia

Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 445 godzin dydaktycznych:

  • zajęcia teoretyczne – 200 godzin,
  • zajęcia praktyczne – 245 godzin.

Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 89 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Uprawnienia pielęgniarki po ukończeniu kursu

Poniżej przedstawiamy część wykazu świadczeń zdrowotnych, do których jest uprawniona pielęgniarka po ukończeniu kursu:

  1. Współuczestniczenie w różnych typach znieczulenia do zabiegów operacyjnych i ocena jego poziomu z zachowaniem ciągłości, analiza parametrów życiowych i danych zarejestrowanych przyrządowo oraz metodami fizykalnymi.
  2. Monitorowanie przebiegu znieczulenia i podejmowanie interwencji w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń z wykorzystaniem dostępnych środków.
  3. Współuczestniczenie w różnych typach znieczulenia w pediatrii do zabiegów operacyjnych i ocena jego poziomu z zachowaniem ciągłości, analiza parametrów życiowych i danych zarejestrowanych przyrządowo oraz metodami fizykalnymi.
  4. Monitorowanie przebiegu znieczulenia u dziecka i podejmowanie interwencji w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń z wykorzystaniem dostępnych środków.

Liczba pielęgniarek, która ukończyła przedmiotowy kurs kwalifikacyjny

Jak podaje Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, w latach 2016 – 2021, przedmiotowy kurs kwalifikacyjny ukończyło łącznie 4 236 pielęgniarek.

źródło: ckppip.edu.pl

Ceny kursu – pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki

Analizując rynek firm szkoleniowych, na podstawie informacji publikowanych przez organizatorów kursów i szkoleń dla pielęgniarek i położnych możemy zauważyć, że ceny powyższego kursu są bardzo zbliżone. Poniżej przedstawiamy krótki cennik, z podziałem na miasta, w których odbywa się kurs.

Warszawa: 1 700 złŁódź: 1 650 zł
Wrocław: 1 549,00 złGdańsk: 1 690 zł
Bydgoszcz: 1 200 złPoznań: 1 500 zł

Liczba miejsc szkoleniowych w systemie SMK

Poniżej publikujemy wykaz miejsc szkoleniowych na kursach – II połowa 2022 roku – pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki. Dane pochodzą z Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) – stan na dzień 30 czerwca 2022 r.

Każdy organizator szkolenia musi zgłosić kurs do tego systemu, który służy także do zgłaszania przez pielęgniarki i położne uczestnictwa w danym szkoleniu. Dane konkretnych organizatorów w województwach są dostępne w systemie SMK.

WojewództwoLiczba miejsc szkoleniowych
dolnośląskie195
kujawsko-pomorskie235
lubelskie95
lubuskie120
łódzkie65
małopolskie85
mazowieckie280
opolskie165
podkarpackie50
podlaskie115
pomorskie65
śląskie195
świętokrzyskiebrak danych
warmińsko-mazurskie35
wielkopolskie285
zachodniopomorskie160

źródło: smk.ezdrowie.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 18

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Gorsza pielęgniarka napisała pismo do dyrektora.