Kursy dla położnych i lekarzy.

2 min czytania
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych
Kursy dla położnych i lekarzy.

Szkolenia pielęgniarek i położnych

Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych Żelazna powstał z myślą o osobach zainteresowanych samorozwojem oraz poszerzeniem kompetencji i doświadczeń zawodowych w zakresie opieki okołoporodowej.

Wykładowcy to położne i lekarze – specjaliści z dziedziny położnictwa i ginekologii, a także pielęgniarstwa, neonatologii, psychologii i fizjoterapii, z wieloletnim doświadczeniem, praktyczną wiedzą i umiejętnościami.

Kursy dla położnych i lekarzy

Poniżej przedstawiamy dwie propozycje kursów:

Techniki szycia krocza – uszkodzenie tkanek krocza podczas porodu naturalnego jest powszechnym zjawiskiem. Może ono nastąpić poprzez nacięcie lub w sposób naturalny – samoistne pęknięcie na skutek ucisku główki i silnego rozciągnięcia tkanek okolic pochwy. Niektóre z urazów np. niekrwawiące otarcia niekiedy nie wymagają zaopatrzenia, inne zaś, w tym nacięcie wymagają założenia szwów.

Tuż po urodzeniu łożyska położna lub lekarz przystępuje do oceny obrażeń kanału rodnego i ewentualnego szycia powstałej rany. Położna może je wykonać w ramach swoich kompetencji jako osoba sprawująca samodzielny zawód i całościowo podejmująca odpowiedzialność za pacjentkę i poród – wynika to z obowiązujących przepisów prawnych. Do kursów zachęcamy zarówno położne, jak i lekarzy.

Termin: 28.04.2023
Cena: 500 zł (stacjonarnie)

W programie szkolenia m.in.:

 • budowa mięśni dna miednicy
 • informacje o rodzajach obrażeń krocza
 • informacje o zasadach szycia krocza
 • informacje o sposobie wiązania węzłów i technikach szycia krocza
 • informacje o materiale szewnym
 • zdjęcia porównawcze oraz filmy instruktażowe

Czas trwania kursu: zajęcia teoretyczne – 6 godz.


Kurs dla instruktorów Szkoły Rodzenia – Przygotowanie pary do porodu jest jednym z kluczowych zadań położnej. W ostatnich latach popularne stało się uczestnictwo w szkołach rodzenia, które są grupową formą edukacji przedporodowej. Powstało dużo podmiotów, prowadzących takie zajęcia, w związku z czym zaistnienie w świadomości przyszłych rodziców jest coraz trudniejsze.

W programie szkolenia m.in.:

 • Jak zorganizować sprawnie działającą szkołę rodzenia?
 • Jakie treści merytoryczne zawrzeć w programie?
 • Jak przygotować przyszłych rodziców do porodu – zarówno fizycznie jak i psychicznie?

Wariant podstawowy kursu:

 • zajęcia teoretyczne: 24 godz.
 • zajęcia praktyczne: 3 godz.

Uwaga! Dla osób, które są zainteresowane większa liczbą godzin praktycznych, została uruchomiona dodatkowa opcja, która zakłada aż 15 h praktyk. Koszt kursu w wersji rozszerzonej to 1500 zł.

 • zajęcia teoretyczne: 24 godz.
 • zajęcia praktyczne: 15 godz.

źródło: edukacja.szpitalzelazna.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1032 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Najmodniejsze kolory – wkrocz modnie w nowy sezon!

3 min czytania
Moda zmienia się jak w kalejdoskopie, a każdy sezon przynosi nowe trendy. W naszej firmie trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy z…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ wskazało winnego braku realizacji obietnicy wyborczej względem pielęgniarek z grupy 5 i 6.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia wskazało winnego braku realizacji obietnic wyborczych wobec środowiska pielęgniarek Ministerstwo zdrowia ustami wiceministra pana Marka Kos oznajmiło, że „zwłoki nie…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Kolejne pielęgniarki zdały pozytywnie egzamin specjalizacyjny.

2 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego ma na celu przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących…
Komentarze
×
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki zdawały pierwszy egzamin specjalizacyjny w 2023 r.