Liceum Medyczne – pielęgniarki publikują zdjęcia.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne
Liceum Medyczne – pielęgniarki publikują zdjęcia.

Wspomnienia pielęgniarek i położnych

Na poniższych fotografiach prezentujemy absolwentki Liceum Medycznego w Jaśle, rocznik 1984-1989, klasa “A”. Zdjęcia zostały zamieszczone na facebookowej grupie: “Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!” oraz na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych, gdzie przywołały wiele wspomnień. Poniżej prezentujemy wybrane komentarze w oryginalnym brzmieniu.

  • Moja klasa. Super zobaczyć znajome twarze. To był piękny czas. Pozdrawiam wszystkich
  • Jak sobie przypomnę ile to było prania, prasowania… Do tego w internacie, żadnej pralki, dwa trzy żelazka dla wszystkich… skóra mi cierpnie.. Ale piękne wspomnienia.
  • O matko, moje zdjęcie z lat liceum medycznego wygląda identycznie. W tych latach wszystkie uczennice medyków to klony.
  • Pozdrawiam moje koleżanki z Jasła. Również skończyłam tę szkołę tylko, że dużo wcześniej..
  • Od morza do Tatr wszystkie zdjęcia grupowe mamy jednakowe i wyglądamy tak samo
  • Miło się patrzy na uczennice Liceum Medycznego. Ile wtedy dziewczyn kończyło szkoły i był personel, że nawet do pracy nie chcieli przyjmować. A teraz co zostało? Same stare, schorowane pielęgniarki, którym często pacjent musiałby udzielać pomocy. Miałam dyżur z ciśnieniem 190/110, a pacjent z ciśnieniem 160/100 miał zaraz zlecone pomiary 3 razy dziennie leżenie i captopril pod język. Jak nie otworzą szkół pielęgniarskich jakichś, nie studia bo nie każdy chce studiować, to pielęgniarek nie będzie w ogóle niestety.

Pielęgniarka: to była szkoła życia

  • Piękne wspomnienia. Piękny zawód. Chodziłam do szkoły pielęgniarskiej w Ostrowie Wlkp. Pozdrawiam wszystkie koleżanki
  • Zadziwiające jest to, że patrzę na zdjęcia z tamtych lat, czy to Lublin czy Jasło, lub każde inne miasto i widzę, że byłyśmy takie same.. Ja 33 lata temu skończyłam LM i patrząc na Was łezka kręci się w oku . Pozdrawiam Wszystkie licealistki (to była szkoła życia i mały ,,klasztor”)
  • Dodam jeszcze, ze jesteśmy łącznikiem między pielęgniarstwem kiedyś i dziś. Pamiętacie strzykawkowy rekord ? Teraz to typ luer. Moje koleżanki z oddziału urologii (te z naszych czasów) nazywają nas sekcją archeo. I bardzo mnie się ta nazwa podoba
  • To również moja klasa. W latach 90-tych za pensje pielęgniarki niestety nie można było ”zwojować świata”, dlatego też wiele osób odeszło od tego zawodu. W związku z powyższym zmieniłam wykształcenie, a czepek zamieniałam na birkę. Pozdrowienia dla wytrwałych!

Kto rozpoznaje siebie na zdjęciach lub także kończył szkołę w Jaśle? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach pod artykułem.

Zachęcamy również do przesyłania archiwalnych zdjęć oraz historii pielęgniarskich na adres meilowy: [email protected], które bardzo chętnie opublikujemy na łamach Portalu.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 66

Bądź pierwszym, który oceni wpis

207 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: na zastępstwo wstawiana jest osoba bez kwalifikacji.

2 min czytania
Kompetencje zawodowe pielęgniarek a kariera pozioma w pielęgniarstwie 2 lipca na Facebook’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy post dotyczący artykułu pt….
AktualnościOferty pracy

Pielęgniarki - oferta pracy z wynagrodzeniem z nowej siatki płac.

1 min czytania
Nowa siatka płac pielęgniarek Poniżej publikujemy pierwszą ofertę pracy, która spełnia wymogi nowej siatki płac pielęgniarek i położnych. Oferta zawiera widełki zarobków,…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki o swojej profesji.