Liceum Medyczne – pielęgniarki publikują zdjęcia.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne
Liceum Medyczne – pielęgniarki publikują zdjęcia.

Wspomnienia pielęgniarek i położnych

Na poniższych fotografiach prezentujemy absolwentki Liceum Medycznego w Jaśle, rocznik 1984-1989, klasa „A”. Zdjęcia zostały zamieszczone na facebookowej grupie: „Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!” oraz na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych, gdzie przywołały wiele wspomnień. Poniżej prezentujemy wybrane komentarze w oryginalnym brzmieniu.

  • Moja klasa. Super zobaczyć znajome twarze. To był piękny czas. Pozdrawiam wszystkich
  • Jak sobie przypomnę ile to było prania, prasowania… Do tego w internacie, żadnej pralki, dwa trzy żelazka dla wszystkich… skóra mi cierpnie.. Ale piękne wspomnienia.
  • O matko, moje zdjęcie z lat liceum medycznego wygląda identycznie. W tych latach wszystkie uczennice medyków to klony.
  • Pozdrawiam moje koleżanki z Jasła. Również skończyłam tę szkołę tylko, że dużo wcześniej..
  • Od morza do Tatr wszystkie zdjęcia grupowe mamy jednakowe i wyglądamy tak samo
  • Miło się patrzy na uczennice Liceum Medycznego. Ile wtedy dziewczyn kończyło szkoły i był personel, że nawet do pracy nie chcieli przyjmować. A teraz co zostało? Same stare, schorowane pielęgniarki, którym często pacjent musiałby udzielać pomocy. Miałam dyżur z ciśnieniem 190/110, a pacjent z ciśnieniem 160/100 miał zaraz zlecone pomiary 3 razy dziennie leżenie i captopril pod język. Jak nie otworzą szkół pielęgniarskich jakichś, nie studia bo nie każdy chce studiować, to pielęgniarek nie będzie w ogóle niestety.

Pielęgniarka: to była szkoła życia

  • Piękne wspomnienia. Piękny zawód. Chodziłam do szkoły pielęgniarskiej w Ostrowie Wlkp. Pozdrawiam wszystkie koleżanki
  • Zadziwiające jest to, że patrzę na zdjęcia z tamtych lat, czy to Lublin czy Jasło, lub każde inne miasto i widzę, że byłyśmy takie same.. Ja 33 lata temu skończyłam LM i patrząc na Was łezka kręci się w oku . Pozdrawiam Wszystkie licealistki (to była szkoła życia i mały ,,klasztor”)
  • Dodam jeszcze, ze jesteśmy łącznikiem między pielęgniarstwem kiedyś i dziś. Pamiętacie strzykawkowy rekord ? Teraz to typ luer. Moje koleżanki z oddziału urologii (te z naszych czasów) nazywają nas sekcją archeo. I bardzo mnie się ta nazwa podoba
  • To również moja klasa. W latach 90-tych za pensje pielęgniarki niestety nie można było ”zwojować świata”, dlatego też wiele osób odeszło od tego zawodu. W związku z powyższym zmieniłam wykształcenie, a czepek zamieniałam na birkę. Pozdrowienia dla wytrwałych!

Kto rozpoznaje siebie na zdjęciach lub także kończył szkołę w Jaśle? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach pod artykułem.

Zachęcamy również do przesyłania archiwalnych zdjęć oraz historii pielęgniarskich na adres meilowy: [email protected], które bardzo chętnie opublikujemy na łamach Portalu.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 71

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek. Do 110 zł brutto/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Ośrodek Medical Concierge Centrum Medyczne prowadzi badania kliniczne II i III fazy. Aktualnie ośrodek poszukuje do pracy dwóch…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2026 r.

1 min czytania
Propozycja Ministerstwa Zdrowia w sprawie wynagrodzeń zasadniczych personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku W artykule zamieszczonym w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowaSklep Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarka: szpitalne mundurki są fatalne.